talvitie bygg

ei koskaan tähän firmaan töihin.saat kyllä tehdä pitkää päivää,mutt palkka on polakkien luokkaa,tai vähän alle.jos haluu tehä talkoita niin tähän firmaan vaan DUUNIIN
6550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tiedän tyypin.. talousrikoksista tuomittu pelle ajaa akkansa nimissä olevaa firmaa...

Äänestä
  • Olen kyllä ollut kyseisessä firmassa töissä ja minun mielestä on yksi parhaimmista ja ainakin minun palkka oli hyvä.

    Äänestä

Piti minunki kyllä vastata kun kyseisen keskustelun huomasin.Se on aina,että kateellisia löytyy ja kun olin hyvinkäällä kyseisessä firmassa melkein vuoden mitä urakka kesti niin töitä kyllä tehtiin,mutta näkyi hyvin myös minun tilipusissa ja mikä tärkeintä ei ikinä myöhässä.!! Joten kannattaa jokaisen aina joskus katsoa omaan peiliin mitä siinä näkyy.Terveiset johdolle!!

Äänestä

Talvitien pellet kitisee ettei edes TESsin palkkaa pysty maksamaan, niin jos toi on jonkun mielestä parhaita työpaikkoja ja palkkoja mite teillä on ollut niin sääliks käy. Se mitä oon kuulut kyseisen hepun kusetuksista, niin en yhtää ihmettelis, että olis itse käynyt noi kaks edellistä kommentia kirjoittamassa :D

Äänestä

SRV testasi Helsingissä SRV:n Loisto-tornitalon työmaalla kaikki työntekijät.

Työmaalla havaittiin tällä viikolla 7 uutta koronavirustartuntaa.

Helsingin Kalasatamassa SRV:n Loiston työmaalla työskennellyt rakennustyömies kertoi Ilta-Sanomille 30.5, että hän vaihtoi työmaata sen jälkeen, kun hän huomasi, ettei työmaalla noudatettu koronamääräyksiä.

Työmaalla oli koettu tartuntapiikki, kun viikon aikana työmaalla todettiin useita positiivisia koronavirustartuntoja.
”Työmaalle tuli kymmenkunta hoitajaa ja lääkäreitä”

Ilta-Sanomat selvitti, mikä työmaan tilanne on juuri nyt.

Lue lisää: Piittaamattomuus koronasta sai Nikon lähtemään rakennus­työmaalta – ”Hissi oli niin täynnä äijää, että ei mahtunut kyytiin”

Työmaalla töitä tekevä mies kertoo Ilta-Sanomille, että asiaan on jo puututtu.

– SRV:n Loiston työmaalle tuli tällä viikolla kymmenkunta hoitajaa ja lääkäreitä. Pääsin itsekin testiin keskiviikkona ja onneksi sen tulos on negatiivinen, hän sanoo.

Hänen mukaansa osa väestä joutuu mahdollisesti toiseen kertaan testiin, jotta asiaan saadaan varmuus.

– Olen nyt vapaaehtoisessa karanteenissa varmuuden vuoksi. En palaa töihin. Grillimakkarat on jo hankittu, hän kertoo
SRV: 7 uutta tartuntaa

– Loiston työmaalla havaittiin tällä viikolla 7 uutta koronavirustartuntaa, SRV:n Asunnot-liiketoimintayksikön johtaja Kim Jolkkonen kertoo Ilta-Sanomille.

– Tartunnat kävivät ilmi, kun Helsingin kaupungin epidemiologian laitos suoritti työmaalla kattavat koronatestaukset koko työmaan henkilöstölle, 218 henkilölle, hän sanoo.

Uudet tartunnat havaittiin täysin oireettomilla henkilöillä.

– Epidemiologialääkärit kävivät työmaakierroksella ja totesivat työmaan koronatoimien ja ohjeistusten olevan kunnossa. Samalla muistutettiin ohjeiden noudattamisen tärkeydestä. Esimerkiksi jokaisen työmaalla toimivan tulee huolehtia turvaetäisyyksien noudattamisesta ja kasvomaskien käytöstä, hän sanoo.
Petri Turunen

Äänestä

Jäi vaan mieleen, saitteko rahoja siltä omeralta. Oli monta miestä talvitieltä siellä Kirkkonummella viime vuonna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

ei koskaan tähän firmaan töihin.saat kyllä tehdä pitkää päivää,mutt palkka on polakkien luokkaa,tai vähän alle.jos haluu tehä talkoita niin tähän firmaan vaan DUUNIIN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu