kihloissa 20 v ja 2 lasta, rempattu taloa yhessä ja minun rahoilla myös, miten käy kun talo avo muijjan nimissä ja tulis ero ja ei olla naimisissa, saanko latin latia jos tielle joutuu kiitos!
kihloissa 20 vuotta
3
381
Vastaukset
- 17+3
Et välttämättä saa mitään läksiäistä. Jos näyttö oikeudessa piisaa, niin voit toki saada talousmenoja oleellisesti suuremmista rahoituksistasi ja remottityöstä korvausta oikeuden harkinnan mukaan. Tällaisista ratkaisuista olen lukenut, mutta tapauksittain.
Pienten lasten huoltajalle voi oikeus määrätä asumisoikeuden määräajaksi, mutta taitaa äiti vetää pidemmän korren. - 6+7=?
5 vuotta avoliitossa tai lapsia on laillisesti sama kuin avioliitto eli ilman avioehtoja eron sattuessa puolikas molemmille.
- Ei ole sama
Avoliitto ei ole lainkaan sama kuin avioliitto (ilman avioehtoja tai testamentteja). Avoliitosta erotessa tai toisen kuollessa ei saa oikeutta toisen omaisuuteen.
Kuitenkin avoerossa voi nykyisin vaatia hyvitystä, jos on auttanut toista kasvattamaan tai ylläpitämään varallisuuttaan. Silloin avoliittolaisilla pitää kuitenkin olla yhteisiä lapsia, tai avoliiton on täytynyt jatkua ainakin 5 vuotta.
Kätkäläisen kannattaa siis kertoa tämä avokilleen, jos ero uhkaa. Kätkäläinen on hyvinkin tasoitusta ansainnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 488076
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1316605Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593889Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu933864- 1023633
- 553243
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743225Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint362598IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2282457- 531744