battlefield on lasten peli

cod owns

ja kaiken lisäksi ihan kakka

10

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kakkasukulainen

      taidat olla sukua kakalle? kiva tietää

    • BF3 forevaa

      Battlefield on peli niille jotka haluavat sotapeleistä enemmän irti

      • ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

        kolmos battlefield oli ihan susi eikait siitä kukaan tykänny! bad company 2 sata kertaa parempi


    • sotapelit paskoja

      molemmat ovat paskoja! fakta juttu

    • Bf on oma sarja, CoD on oma sarja ja Arma on oma sarja.

    • Muistetaampa että CoD ja BF ovat peleinään aivan omat FPS-muotonsa, eikä niitä voi toisiinsa verrata kuin karkeasti, jos sitenkään:

      CoD sarjan moninpelit ovat enemmän arcademaisia ja pistepohjaisia, kartat ovat pääosin pienempiä ja pelin tempo on yleisesti nopeampi. Melkein kaikki aseet sopivat pelin menoon koko ajan kartan ympäristöstä riippumatta, jolloin omaa lempiasetta voi hakata mielin määrin.

      BF sarja hakee moninpelillään enemmän realistisen sodan ominaisuuksia hitaammalla pelin temmolla, laajemmilla sekä sodan mukana elävillä kartoilla ja kulkuneuvoilla, joilla pelistä tehdään enemmän kivi-paperi-sakset tyyppinen ja pelin ympäristöön on yritettävä sulautua harkitsevammin, aseiden hyödyllisyyden vaihdellessa koko ajan.

      Arma sarjaa en kommentoi koskan en ole pelannut kyseistä sarjaa.

    • Olis kiva nähdä

      sun bf 3 pelitili, nähtäis missä vika, kun ei tosi peli maistu;)

    • perus pelaaja

      codissa toimintaasi rajoitetaan, sinulla ei ole mahdollisuutta kiivetä mm. pöydille, tuoleille, aidoille ym. You know what I mean.. Reittivalintoja ei oikeen ole, joten jokainen matsi muistuttaa aina vähän toista.

      Codeissa pääasiassa vaan tapetaan, lukuun ottamatta objective modeja mm. Hardpoint, domination, demolition.

      codeissa aseet ei vaikuta paljon pelityyliin. Voit käyttää sniperiä haulikkona, lmg:tä smg:nä, assaultia sniperinä tai smg:nä yms. yms.

      Se mitä tarkoitan on se, että codi ei ole kovin monipuolinen multiplayerin osalta. Putkimaista tappamista.. Välillä se on jees.. Pitemmän päälle oikeesti huomaa, että miten köyhä peli se on. Itse pelaan silti mielummin blops 2 tai mw3 kun bf3 silti.

      Saattaa jonkun korvaan kuulostaa tyhmältä, että pelaan codia, ja kerron siitä negatiivisella kannalla.. Mutta niin se vaan on. Bf3 on kyllä hyvää vaihtelua silloin tällöin. Koska se on monipuolisempi kuin cod.

      Btw. En ota huomioon nyt muuta kuin multiplayer. Eli en ota kantaa singleplayerii, co-op:iin, zombiin...

    • Kaksi jättiä

      No en nyt kyllä sanois noinkaan...

      Näitä uusimpia CoD-pelejä en ole pelaillut, eli mulla on niistä kokemusta MW2:sta, CoD 4:stä sekä Classicista. Mun mielestä näistä paras on CoD 4, mutta MW2 tulee heti perässä. Classicin tarina on kyllä ihan ok, mutta moninpeliä en ole kokeillut.

      Battlefieldit ovat jääneet vielä vähemmälle, vain kolmosta kun olen pelannut. Mutta siis, Call of Duty tuntuu olevan enemmänkin sellaista "GO GO GO!!!" -tyyppistä mättöä, missä tosiaan mennään hetki pienessä mapissa kovaa ja korkealta. BF3 on taas tuollainen pitkäaikaisempi ja laajempi, lähes strateginen peli, missä ne matsit voi helposti kestää yli kaksi tuntia! Siinä on oikean taistelun tuntua, samalla kun CoD 4 ja MW2 on enemmänkin sellaista iskuryhmätyyppistä räiskintää.

      Vaan eipä sinänsä, molemmat on hyviä pelisarjoja, pelaan molempia.

      • cod4modtools

        cod 4 on paras koska modit.. Onhan se mukavaa ampua juggernaut noobeja ja kuolla martydomiin tai Last standiin. Mutta joo.. Kyllä se cod4 taitaa silti paras olla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1198
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      771
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      560
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      22
      502
    6. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      29
      496
    7. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      14
      452
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      451
    9. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      20
      436
    10. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      17
      423
    Aihe