Koska sixten Buuuuströmmi saa kenkää HJK:sta?????

On se onneton juippi

Oma veikkaukseni on, että muutama kierros vielä mennään näillä ja sitten Antti Muurinen kutsutaan pelastamaan, se mitä pelastettavissa vielä on !!!!

12

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jalgpalli

      Eiköhän Luuserströmin potkut ala olla sinetöity Nomme häviön jälkeen... Vai vieläkö halutaan lisää pettymyksiä ja rahan menetystä?

      • pulloilija

        Eihän tämä mikään pettymys ollut,päinvastoin !!!


    • Näytöt on nyt tossa

      Joo, noilla valmennustaidoilla pysyvä paikka herralla olisi joku 2-3 divisioonan höntsäjengin "ohjaaja". Siellä on varaa pitää saunailtojakin vaikka joka viikko..!?

    • Kenkää ja heti

      Tolla pelaajamatskulla pitäis johtaa veikkausliikaakin selvästi. Valmentajan valinnassa on tapahtunut klubilla nyt kyllä kaikkien aikojen floppi.Joku muu voi vielä pelastaa kauden, mutta ei SB. Sen kyvyt johtaa ja voittaa on nyt 100%:sti nähty.

    • Aina valmis ottaan

      Sixun kanssa on mukava lähteä baariin kaataan muutama ruukullinen....se ei ole heti ekana kontillaan muutaman tunnin juamisen jälkeen...kestävyysurheilijan vikaa!!??

    • neuvon vaan

      Hjkn pitäisi ottaa pelaajia, jotka pelaavat sydämestään Hjklle.Ei nimekkäitä tähtiä, joille tärkein juttu on vaan se, että oma nimi loistaa.Siihen ne pyrkii, että saavat rahakkaampia sopimuksia ulkomaille.Ei valmentajassa mitään vikaa ole.Sixten on aivan loistava koutsi. Stadi sydämisiä pelaajia vaan lisää.Muuta ei tarvita.Helsingissä on aivan loistava pelaajamateriaali, jos niitä vain uskallettaisiin hyödyntää paremmin.Pelaajia, jotka repii ja raastaa Hjkn takia.Kannattais seurajohdolle ilmoittaa kaikista lupaavista junnuista ja alasarjojen pelaajista.

      • Vai pelaajissa vika

        Tervemenoa Sixten vaan työkkäriin, tää on nyt nähty!!!


    • elokuussafudut 100%

      Jaa että Booströmmi olis muka hyvä ja voittava valmentaja. Tolla matskulla pitäis johtaa puuhasteluliigaa jo reilusti. Floppi mikä floppi.

    • 5ittan

      Joku toinen valmentaja saisi tuosta nipusta paljon enemmän irti. Se, että hävitään Nömme Kaljulle, ja Kalju saa selkäänsä kotonaan tsekeiltä, kertoo jo melko paljon tilanteesta. Peli on ollut halutonta ja epäluovaa.

      Lahdessakin nähdään, että valmentajan ollessa oikeanlainen, pystyy hän nostamaan pelaajat heidän omalle tasolleen, tai jopa tasonsa ylärajoille. En usko, että HJK:n pelaajat pelaavat omalla tasollaan.

      Veikkausliigassa on toki pelattu tuloksellisesti ainakin kohtuullisesti, koska roikutaan edelleen mestaruudessa kiinni. Toivon kuitenkin pyyteettömästi Hongan ja Lehkosuon mestaruutta. Ei toki tee hyvää HJK:lle, jos ei saa liigavoittoa. Paras voittakoon.

    • FRUSTRATION84

      VEIKKAAN ET VUODENVAIHTEEN JÄLKEEN LYYTIKÄINEN HERÄÄ JA POTKUT TULEE.... TOIVON ET HONKA VEISI MESTARUUDEN...

    • Kausarirahat säästöö

      Jos SB saa jatkaa kauden loppuun ja mestaruutta ei tule tolla rahajoukkueella, niin ensi vuoden kausaria en tosiaankaan lunasta. Nykyinen taaperruskin on jo häpäsy Suomen futiksen ehdottomalle lippulaivalle.

    • kuponki jo tehty

      Honka matsin jälkeen (18.8) tulee 100-varmasti fudut jos tappio tulee!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3432
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1357
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1349
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1050
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1000
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      952
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe