Vesivuoto IV Golfissa

Onko muilla kokemusta veden vuotamisesta matkustajanpuoleisen oven tiivisteestä(?) lattialle lätäköksi saakka auton ollessa pysäköitynä. Kysymyksessä on 02-mallinen variantti. Miten saisi korjattua ja onko liikkeellä mitään vastuuta enää?
2700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sama vika myös vm. -98 olevassa henkilömallin golffissa. Ajaessa sateella, tiputtaa juuri matkustajan puoleisesta oven tiivisteestä. Meillä ei kuitenkaan ihan "lätäköksi" asti, mut sen verran että, viaksi voisi luokitella. Tehtaan takuu loppuu 100tkm, et siitä riippuu saatko myyjäliikkeen korvaamaan.?

Äänestä

ovitiiviste on mun IV:sta vaihdettu, jo väheni vedentulo. Vika oli kuskin puoleisessa tiivisteessä, pudotteli varsinkin ajossa sisään muutamia tippoja. Kärry -03.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmettelevä kirjoitti:

Onko muilla kokemusta veden vuotamisesta matkustajanpuoleisen oven tiivisteestä(?) lattialle lätäköksi saakka auton ollessa pysäköitynä. Kysymyksessä on 02-mallinen variantti. Miten saisi korjattua ja onko liikkeellä mitään vastuuta enää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu