ei tullut elokuulta opintotukea....

paska,luulin että saan elokuulta vähän edes tukea,mut paskat.sama summa tulee maanantaina kuin ennenkin...koulu mulla alkoi 12pv elokuuta.
4956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sama juttu otti itseäkin päähän, en siis saanut lukioaikana opintotukea elokuulta ollenkaan, vaan se alkoi tulla vasta syyskuussa.:( jos nimittäin olet lukiossa niin sitä ei kuulu saada elokuulta vielä yhtään, mikä on aika epäreilu juttu.. Ammattioppilaitoksista en sitten tiedä..? oliskohan sama juttu..

Äänestä

mulle ainakin tulee syyskuun opintotukeen mukaan puolet elokuusta..

Äänestä
  • maanantaina sit rahojen nostoon ja baanalle :)

    Äänestä

elokuulta saa opintotukea jos koulu alkaa riittävän varhain, muistaakseni pitää olla 18 päivää elokuussa koulua niin sit saa. (ilmeisesti viikonloputkin lasketaan). Esim jos koulu alkaa vaikkapa 20. päivä niin ei saa mutta jos se alkaa 3. päivä niin sitten saa tukea. Kelassa ne kyllä selvittää että saako sitä vai ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


julia kirjoitti:

paska,luulin että saan elokuulta vähän edes tukea,mut paskat.sama summa tulee maanantaina kuin ennenkin...koulu mulla alkoi 12pv elokuuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu