Skinhead

Kotinatsi

Hei, oon kohta 16v jätkä lapista ja ois vähän kysyttävää.

Käytän maihareita, maasto tai ripstop- housuja, ja sen kanssa jotain mustaa hupparia tai "military" tyylisiä villapaitoja. Ajeltu tukka on kans aika tärkee mulle.
Ihmiset kattoo hirveesti kun kävelee kaupungilla tai käy kaupassa jne, ei mua se sillai häiritte, mut jotenki creepyy kun pitkään kattoo jotku ihmiset.

Jos kertoisitte niinku mitä kelaatte tommosesta "tyylistä" kun vähän epävarmaa miten varsinki tytöt miettii tämmösestä

10

1286

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jb fan

      Oot nolo xD suosittelen vaihtaa jb/One direction tyylii

    • Eräs trotskilainen

      "Sitten vielä mulkoilet yrmeästi ympärillesi ja tadaa, skinityylisi on täydellinen. Voisit myös alkaa kanniskelemaan puukkoa ympäriinsä."

      Eli kyllä varmaan tytöt pelästyvät. Oletko sä ihan ideologialtas skini vai muuten vaan pukeudut? Koska mun on ainakin pakko myöntää, että skinheadit ja kaiken maailman natsit on pelottavia sekä ajatuksiltaan että pukeutumiseltaan. Ootko sie miten militantti? (Eli olisitko valmis käyttämään väkivaltaa?)
      Koska yleensä "tavallinen nuoriso" tuntuu vieroksuvan ääriajattelijoita siinä määrin, että kavereita on vaikea löytää ns. samanhenkisten porukoiden ulkopuolelta.

      Tuli kyllä ihan hemmetin sekavaa tekstiä, mutta toivottavasti sie ymmärsit pointin.

    • örvelö

      miu mielestä helvetin seksikäs tyyli. en piä skinejä mitenkään pelottavian tai mittää. nii ja tyttö oon

    • asgsbdfvg

      Itellä samanlaine tyyli mutta ei kukaa kato mitekää erikoisesti... No siellä keskellä ei mitään Lapissa saattaa olla vähä erikoisempaa. Ite käytän juurikin maihareita, maastohousuja, nahkatakkia, kaulassa aina suomen leijona -kaulakoru (usein linkkuveitsi mukana). Ideologia kallistuu juurikin oikealle puolelle, mutta täysi natsi en kuitenkaan ole ja en kuitenkaan mitään vähemmistöjä hakkaa tai ihmisiä muutenkaan ellei tietenkin joudu sellaiseen tilanteeseen et joku tulee riitaa haastamaan. Pari kaveria on aika samanhenkisiä.

      • fgsdhdgshsg

        Ja voisin sanoa että olen kuitenkin jonkin verran patrioottinen kyllä. Sekä natsit kiinnostavat tai yleensäkkin toinen maailmansota. (eniten Saksan ja Suomen kannalta)


    • Helvetin hienoa että ees jokku naiset on sitä mieltä ettei ole huono tai paha asia olla skini/käyttää sen tyylisiä vaatteita. Mutta siis joo Oikeistolainen oon reilusti ja avoimesti, toisaalta hieman harmittaa että oikeistolaisuus yleisesti verrataan suoraan keskustalaisuuteen, mitä mielestäni ei pitäisi tehdä... Mutta siis niinku noin "muijia" ajatellen niin ei hirveen moni varmaan ajettele samallalailla kun nimimerkki "örvelö", yleensä naurahtavat tai lähtevät periaatteessa juoksemaan karkuun. Ois hemmetin hienoa että olis enemmän tälläisiä naisia, entinen tyttöystäväni oli "emohtava"/hevari/mikälienee, tiedätte varmaan. Mutta tämmöset "tavalliset" pissikset tai millä ikinä haluatte heitä kutsua, tuskin ymmärtävät tai edes haluavat ymmärtää/ovat kiinnostuneita.

      • kahfouaheu

        se on huomattu... Kun on kaveriporukassa oltu jossa muutama samanhenkinen ja jotai tyttöjä on tullu ja on tullut puheeks poliittinen kanta tai ovat vaatteista huomanneet ja tietenkin myönnetään asia ni aina on se ''ooksä joku natsi vai?'' ja sitten siitä kaikonneet tai jotai vielä tyylii ''natsit on perseestä'' jnejne... Ihmiset usein tuomitsee muita, vaikka eivät edes tiedä kansallissosialismista yhtään mitään, saati sitten toisesta maailmansodasta tai historiasta yleensä. Ja sitten kun on kysyny mikä siinä kansallissosialismissa ja natseissa on nii pahaa? nii vastaukset on ''natsit tappo ihmisiä (ja muut sodan osapuolet eivät vai?)'', ja juurikin ''natsit on perseestä'' ja suosikkini ''Hitler on homo (wtf :D ?)''


      • homo hitler
        kahfouaheu kirjoitti:

        se on huomattu... Kun on kaveriporukassa oltu jossa muutama samanhenkinen ja jotai tyttöjä on tullu ja on tullut puheeks poliittinen kanta tai ovat vaatteista huomanneet ja tietenkin myönnetään asia ni aina on se ''ooksä joku natsi vai?'' ja sitten siitä kaikonneet tai jotai vielä tyylii ''natsit on perseestä'' jnejne... Ihmiset usein tuomitsee muita, vaikka eivät edes tiedä kansallissosialismista yhtään mitään, saati sitten toisesta maailmansodasta tai historiasta yleensä. Ja sitten kun on kysyny mikä siinä kansallissosialismissa ja natseissa on nii pahaa? nii vastaukset on ''natsit tappo ihmisiä (ja muut sodan osapuolet eivät vai?)'', ja juurikin ''natsit on perseestä'' ja suosikkini ''Hitler on homo (wtf :D ?)''

        No hitler ny vaa sattuu olemaan homo


    • DaSu

      Skinhead?jaajaa! Itse en kaljuista välitä... Ja toinen on parrat ja viikset!kaljut on kuvottavia ja vielä kun suoni tykyttää ohimossa niin hyihyi!ja kaljuilla tuppaa näkymään kuinka niskan iho menee taitoksille ja kaikkee!olen siis aina inhonnut kaljuja ja tuo tieto että skinheadit/kaljut on kaiken lisäksi uusnatseja on omiaan lisäämään karmaa kaljuja kohtaan!jossain artikkelissa luki:ja me kaljut miehet olemme kaikkein sek*ikkäimpiä!näin loi sanomaan joku mies tyttöystävälleen. Ajattelin että: jahas? Pitkät hiukset on paremmat!

    • suninveketheretaaard

      Sunin vekestä ainaki näkee et on skini vaan siks et on koulukiusattu läski, eikä pysty käydä töissä. Tällä tavalla saa edes jostain ihmisryhmästä kavereita.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      110
      2719
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      16
      1718
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      267
      1606
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      10
      1557
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1062
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe