Hei!
Löytyykö suomesta mitään jonglööraukseen liittyvää keskustelu foorumia tai facebook sivua? Itse en ole löytänyt mitään. Entä onko Oulussa mitään ryhmää tjsp. joka harrastaa tätä hienoa lajia?
Jonglööraus
8
427
Vastaukset 8
- magicdelete
Foorumia ei taida löytyä. Jokunen Facebook sivu taisi olla, mutta ei siellä ole koskaan kovin aktiivista keskustelua käyty :(. Ei kyllä tuu heti mieleen ketään Oulussa asuvaa jonglööriä. Itte alotin jonglööraamisen viime kesänä, tosin talvella ei tullut paljoakaan harjoteltua.. Seuraavana haasteena ois harjotella jonkkausta 5 pallolla ;)
- IRBJ
Itsekkään et siis taida Oulun suunnalla olla? Pitäisiköhän tässä joku FB ryhmä luoda jos siten saisi kerättyä lajia harrastavia "saman katon alle".
- magicdelete
En oo Oulusta. Imatralla asun. Oulussa taitaa kyllä olla muutama taikuri, jotka tekee esityksissään jonkun verran jonkkausta.
Infoa, jos saat tehtyä FB-ryhmän!- IRBJ
Tein nyt ryhmän "Jonglööraus Suomi" facebookkiin. Katsotaan alkaako kerätä porukkaa.
- magicdelete
Ei löydy. Laita linkki?
- magicdelete
Liitytty on! Pitää vielä lisätä, että pääasiassa minäkin esiinnyn taikurina, mutta aina välillä heitän mukaan muutaman jonkkausnumeron. Tsekkaa mun YouTube-kanava jos jaksat www.youtube.com/user/magicdelete
- sirkustelija
Oulussahan on Tähtisirkus, jossa opetetaan mm. jongleerausta, joten luulisi sen lajin taitajia löytyvän sieltä päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61231
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1651027Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216813- 63758
- 66744
- 67666
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22646Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?136631Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66599Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34547
- 55528
- 53526
- 47495
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98476Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40473- 30473
- 37468
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440