Hei!
Löytyykö suomesta mitään jonglööraukseen liittyvää keskustelu foorumia tai facebook sivua? Itse en ole löytänyt mitään. Entä onko Oulussa mitään ryhmää tjsp. joka harrastaa tätä hienoa lajia?
Jonglööraus
8
399
Vastaukset
- magicdelete
Foorumia ei taida löytyä. Jokunen Facebook sivu taisi olla, mutta ei siellä ole koskaan kovin aktiivista keskustelua käyty :(. Ei kyllä tuu heti mieleen ketään Oulussa asuvaa jonglööriä. Itte alotin jonglööraamisen viime kesänä, tosin talvella ei tullut paljoakaan harjoteltua.. Seuraavana haasteena ois harjotella jonkkausta 5 pallolla ;)
- IRBJ
Itsekkään et siis taida Oulun suunnalla olla? Pitäisiköhän tässä joku FB ryhmä luoda jos siten saisi kerättyä lajia harrastavia "saman katon alle".
- magicdelete
En oo Oulusta. Imatralla asun. Oulussa taitaa kyllä olla muutama taikuri, jotka tekee esityksissään jonkun verran jonkkausta.
Infoa, jos saat tehtyä FB-ryhmän!- IRBJ
Tein nyt ryhmän "Jonglööraus Suomi" facebookkiin. Katsotaan alkaako kerätä porukkaa.
- magicdelete
Ei löydy. Laita linkki?
- magicdelete
Liitytty on! Pitää vielä lisätä, että pääasiassa minäkin esiinnyn taikurina, mutta aina välillä heitän mukaan muutaman jonkkausnumeron. Tsekkaa mun YouTube-kanava jos jaksat www.youtube.com/user/magicdelete
- sirkustelija
Oulussahan on Tähtisirkus, jossa opetetaan mm. jongleerausta, joten luulisi sen lajin taitajia löytyvän sieltä päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998