Visulahti Camping Mikkeli------- pitkä miinus.

huhhuhhuu

Alueen wc:t surkeassa kunnossa, likaisia, hanoista puuttuu poresuuttimia. Kaikki siivoamatta, kahvat irtoamaisillaan eikä kaikki lukot toimi, käsienpesuaine loppu kolme päivää, vaikka huomautettu. Mökit on huonosti perustettu, lattiat notkuu,ikkunasalvat rikki ja ikkunat ruuvattu kiinni ruuveilla. Ohuet seinät ja yksinkertaiset ikkunat, äänet kuuluu ulkoa, kuin teltassa asuisi. Saranat vinkuu ja helat löysillä. Eikö pysy ruuvari kädessä siellä kellään? Kovaäänisiä nuoria ryypiskelee jossakin mökissä aamuyöhön asti. Joku mökki tyhjentyi asukkaista moisen melun vuoksi. Menivät kai hotelliin.

Tiedoksi niille (lapsiperheille) jotka ovat aikeissa yöpyä alueen leirimökeissä!

2

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitähän se on Suomessa muuallakin. Harvassa paikassa täällä saa väsynyt matkamies yönsä nukkua, juoppoa mölysakkia on kaikkialla.
      Siksipä olenkin jo vuosikymmeniä nukkunut autossani, mieluiten jossakin vähän syrjemmässä. Silloin tällöin päivällä tarvittaessa käynyt leirintäalueella suihkussa. Eivät veloita paljoa.
      Viime vuosina ei kyllä ole tullut tehtyä kuin yhden päivän matkoja. Ei ole autossa yöpyminen näillä kymmenillä enää herkkua.

    • Pisulahti

      Poikkesimme myös visulahdessa kesällä 2012 ja sama reaktio oli meilläkin, kun kiersimme alueen.Todella repsahtaneen ja epäsiistin näköinen paikka.
      Äkkiä ajoimme sieltä pois paikkaa kauhistellen.
      Miksihän paikat pitää päästää tuollaiseen kuntoon?Sitten vielä kehdataan antaa mainoksen pyöriä teeveessä.Visulahti, visulahti...sulkea voisi koko paikan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      23
      1475
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe