Onko Urjanlinnan karavaanarialueella edelleen yhtä sekavaa kuin mitä on aiemmin keskusteluissa mainittu. Kausipaikkalaiset hallitsevat aluetta ja sanelevat säännöt? ja että ovat vallanneet alueen linnan läheisyydestä.. joku sanoi että kilometrin päästä saa rämpiä linnalle ja rannalle. En ole käynyt koskaan, mutta nyt olisi mahdollisuus matkaa taittaessa poiketa viikonloppuna, ja vaikka tanssimaankin. Nätti alue näyttäisi olevan, mutta mikä on meno leirialueella? Kertoisiko joku ystävällinen!
Urjanlinna Camping
2
490
Vastaukset
- usein vieraillut
Kiva, sopivan kokoinen ja mukava alue. Sekaan on ainna sopinut. Ei siellä mitään kyllä ole saneltu, kaikki elää sovussa.Minusta kausipaikkalaiset haluaa sinne takaalalle eikä eteen. Toiset on vaan sellaisia ettei mikään passaa ja kaikesta mahdollisesta valitetaan. Sellaisten ihmisten on parempi mennä jonnekkin syrjäisen järven rannalle itsekseen oleileen. Urjassa kaikki paikat on niin lähellä ettei siellä tarvi rämpiä. Lava on kauniilla paikalla ja vihtyisä. Kannattaa mennä kokeileen.
- tiedosta kiitollinen
Tulipas sitten käytyä, ja oltua suunniteltua pidempään koska viihdyin. Paikka on siisti ja kaunis, oli mukavia kanssa-asujiakin! Totta on, että kausipaikkalaisilla on pitkä etualarivi lähimpänä rantaa. Ja muutenkin kausipaikkoja tosi paljon. Mutta onnistuin kuitenkin pienen pyörimisen jälkeen hyvän paikan saamaan. Ei sieltä kauempaakaan pitkä matka rantaan ole. Maasto on siistiä mäntymetsää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768