Hei, ongelma on siis, että kun paina puhelimen päivitä-näppylää, se ei anna päivittää, sanoo vaan et päivityksiä ei voi hakea, yritä myöhemmin uudestaan. Näin jatkunut jo pitkään (siis viikkoja). Suiten avulla varmuuskopioin kaiken enkä kuitenkaan halua ottaa siellä tarjottavia päivityksiä, koska en halua sitä microsoftin juttua koska en sitä käytä enkä sitä jotain ihme skydriveä koska en oo siirtymässä lumiaan. Miks siis ei anna päivittää? Vapunen, kumppanit, hjälp!
Nokia 500 ei anna päivityksiä
muppetsi
10100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Itse olen päivittänyt monia Nokia 500 malleja ja Suiten päivityskohdasta voi itse valita että mitä päivityksiä asentaa.
eli miten?
Eli painat Suiten yläreunan päivityskohtaa kun puhelin on kytkettynä siihen. Jos se ilmoittaa että "päivityksiä on saatavilla" niin painamalla sitä kohtaa voit valita halutut sovelluspäivitykset.
ei ilmeisesti tarvitse päivittää jos en halua sitä officejuttua enkä sitä skydriveä? vai pitäisikö asentaa nykyinen ohjelmisto uudestaan "jos laitteessa on ongelmia"? mutta onko niitä... ei kai tuo päivityksen puuttuminen haittaa? hyvin kapula toimii.
Ei tarvitse asentaa jos et käytä niitä. Ja ohjelmistopäivitystä ei tarvitse myöskään asentaa uudestaan jos kaikki on toiminut hyvin.
Suite tarkistaa ensin ohjelmistopäivitykset ja jos se ilmoittaa että niitä ei löydy niin silloin puhelimessa on uusin versio ja tarjolla on mahdollisia sovelluspäivityksiä. ( Muistaakseni tuohon malliin tuli 3G ja kalenteri/Viestit päivitys joten ne kannattaa asentaa).
Tack igen!
Kun nokia 500 puhelimen muistikirjaan laittaa puhelimen/sähköpostin salasanoja, niin ei kait muut näe niitä ja säilyykö siellä niin kauan, kun itse poistan?
Näkee jos ne pääsee puhelimeesi "käsiksi". Ne säilyy siellä niin kauan kunnes poistat ne.
On näppäimistön salakoodi päällä. Jos puhelin katoaa niin niin saako muistikirjan tietoja selville?
Periaatteessa voi saada jos puhelin antaa katsoa tiedostoja tietokoneelta käsin usb piuhalla kun siinä on lukko päällä.
Itse olen laittanut tarvittavat salasanat/tunnukset Google Drive palveluun.