Dnainternet-sähköposti ?

Kysyisin kohteliaasti:

Onko muilla toiminut DNA-sähköposti moitteetta lähiaikoina.

Itselläni ei ole toiminut kunnolla moneen viikkoon Outlookin kautta. Webmailiin pääsee vain vahingossa.

Onko siellä jokin virustulva vai onko vika paikallisella tasolla.

Yhteyteni on DNA-laajakaista.
6585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • Voi olla että huolto liittyy tökkimiseen,mutta ongelmia on ollut myös minulla.

    Äänestä

Ei ole kyllä tökkinyt yhtään.

Äänestä

tökkii ja pahasti ei saa isäntä koneeseen yhteyttä

Äänestä

Kohtaliaimmin vastaan että kyllä tökkii. Välillä on männä viikolla ollut viestit kokonaan tulematta. Nyt vähän parempi, ehkä viikonlopun ansiosta.

Äänestä
  • Mukava kuulla, että muilla samankaltaisia kokemuksia. Pari viikkoa on tökkinyt. Nyt viikonloppuna hieman paremmin toiminut. Avautuukin nopeasti. Viikolla aina sama kaava: 1) muodostetaan yhteyttä 2) tarkistetaan oikeuksia 3) virheilmoitus.

    Taitaa tämä DNA muuten olla ainoa, jolla ei ole roskaposti- ja virussuodatinta ? Olenko oikeassa ?

    Viimeksi perjantaina oman koneen palomuuri katkaisi yhteyden DNA/Outlook. Ilmeisesti oli pöpöjä tarjolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki kirjoitti:

Kysyisin kohteliaasti:

Onko muilla toiminut DNA-sähköposti moitteetta lähiaikoina.

Itselläni ei ole toiminut kunnolla moneen viikkoon Outlookin kautta. Webmailiin pääsee vain vahingossa.

Onko siellä jokin virustulva vai onko vika paikallisella tasolla.

Yhteyteni on DNA-laajakaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu