Barcelonan ravintoloita -50% alennuksella

bcn2013

4

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdas2

      mikäs siinä, annokset ovat pienempiä eika alkuperäisten tasoisia.

      • srdtmdtumyuk

        Saattaa pitää osittain paikkansa pienemmissä paikoissa.

        Mutta:
        Ei ravintoloissa ole erikseen kahden tasoisia kastikkeita, perunoita, tapaksia ym., joita sitten tarjottaisiin sen perusteella, millaisia alennuksia ihmisillä on. Täysin mahdoton ajatus.

        Ja varsinkin isommissa paikoissa kokeilla ja tarjoilijoilla on muutakin tekemistä kuin pitää kirjaa em. alennuksista. Keittiötä tuskin voisi vähempää kiinnostaa, kuka on varannut pöydän mistäkin.


      • asad vdsq
        srdtmdtumyuk kirjoitti:

        Saattaa pitää osittain paikkansa pienemmissä paikoissa.

        Mutta:
        Ei ravintoloissa ole erikseen kahden tasoisia kastikkeita, perunoita, tapaksia ym., joita sitten tarjottaisiin sen perusteella, millaisia alennuksia ihmisillä on. Täysin mahdoton ajatus.

        Ja varsinkin isommissa paikoissa kokeilla ja tarjoilijoilla on muutakin tekemistä kuin pitää kirjaa em. alennuksista. Keittiötä tuskin voisi vähempää kiinnostaa, kuka on varannut pöydän mistäkin.

        eihän kukaan nyt ilmaseks mitään anna eli katetta täytyy tulla.
        Toiseen alennusketjuun kuuluva ravintoloitsija kertoi että esim. pihvit ovat pienempiä, tervetuliais alkupaloja ei anneta, leivistä veloitetaan ja annoksista muutenkin otetaan kaikki ylimääräinen pois.


    • resto-lotto

      Kannatta myös katsoa onko ravintola hyvin suosittu vai ei. Miksi suositun ravintolan pitäisi tarjota 50%n lannuksia erilaisilla vippaskonsteilla?

      Sitten taan ongelmaravintoloissa taasen riskeeraa olla kaikenlaisia kyseenalaisia metodeja, raaka-aineiden laatu ja jopa pilaantuneen "päivittäminen", hygieniaongelmia jne.

      Kun katsoo dokumenttiohjelmia ravintolihin tehdyistä yllätys-hygieniatarkastuksista ja kaikesta mitä siellä ilmenee, niiden pohjalta tehdyistä tilastoista, niin menee suorastaan ruokahalu, puhumattakaan motiivi maksaa ko. moraalittomasta ruoka-hygienia-lotosta.

      Toisinana paikka on sisti ja edustav asiakstiloiltaan, mutta kulisseissa tapahtuu kestämättömiä asioita. Ravintolat ovat tekemässä rahaa ja toisinaan siinä rallissa vedetään monet mutkat suoriksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      148
      2814
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      363
      2017
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      40
      1757
    4. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      35
      1678
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      31
      1393
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1213
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1173
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      327
      949
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      110
      938
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      782
    Aihe