minulla on lumiaäuhelin ja tutullani vanha nokia
kun lähetin hänelle pienen muldimediaviestin niin hänen puhelin jumittui,näyttöön tuli v kirjain
häneen ei saanut yhtettä eikä tekstiviestit menneet kelleknään, vasta kun käytti virrat pois alko hänen puhelin toimia
Miten muldimediaviesti voi tehdä näin, onko ehkä kuitenkin ollu liian iso kuva?
yhternsopivuus
5
99
Vastaukset
- viestituklos
Siis tuo kirjain oli g
hänellä 2g puhelin
minulla 3g - viestitukos8
Siis g kirjain ei v
- viesti tukos
G kirjain
G kirjain tarkoittaa Gprs yhteyttä joka on aika hidas mms viestien vastaanottoon.
Morjesta,
Ainakin meillä on käytössä sellainen ominaisuus jossa verkko tunnistaa multimediaviestin vastaanottajan puhelimen, ja esimerkiksi kuvan kokoa pienennetään vastaanottavaan puhelimeen sopivaksi.
Joten, en usko että tämä ongelma välttämättä liittyy tuohon viestiin ja sen kokoon. Tässä on kyse jostain muusta, mutta äkkiseltään vaikea sanoa.
Jos hänellä ongelmat jatkuupi hänellä niin kerro hänelle että ottaa yhteyttä operaattorinsa vikapalveluun. Heillä on hyvä tutkia asiaa.
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403087- 812944
- 1902489
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362195- 211504
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411416Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403- 101284
- 131269
- 221251