Turuselle jauhot suuhun !

Tämän päivän kainarin mielipideosastolla laitettiin hyvin toimittaja Turusen kolumni ojennukseen. Luulisi jo lehden päätoimittajan laittavan näin hölmöjä kolumneja kirjoittavan toimittajan muihin tehtäviin.
11213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Samaa voi sanoa sisusta, haha, lopeta.


Olet käsityöläinen

Äänestä

Turusen Seppo on yksi parhaita toimittajia täällä. Asiassa ei ole epäselvyyttä. Tuollaiset Pennaset jätetään omaan arvoonsa.

Äänestä
  • Heikoimpia toimittajia Suomessa ja koko maailmassa on Turunen.
    Kainarin toimittaja Moilanen on paljon parempi.

    Äänestä

jum jum jum mitä minä teen sanoo j-pennanen se on arvoitus.

Äänestä

Löytyykö tuo j-pennasen mainitsema kirjoitus nettilehdestä? Siis tästä joka näkyy ilmaiseksi? Yritin etsiä moista mutten löytänyt. j-pennanen vois laittaa linkkiä kiitos!

Äänestä

En tiedä mitä aihetta tuo tarkoittamasi kolumni käsitteli, mutta sen jälkeen sama herra on jo ehtinyt viisastelemaan lisää pöljyyksiään, aiheena nuoret, Turusen mielestä tietysti kaikkeen syyttömiä
Kiistämätön tosiasia meidänkin kerrostalossa on, että häiriötä ja epäsiisteyttä aiheuttavat vain nuoret.
Mutt kyllä minä sen ymmärränkin, yhteisvastuullinen järki kasvaa monille vasta iän myötä. Juuri tämän ikiaikaisen luonnonlain kieltäminen on pöljää. Nuoret ei vaan osaa aina ajatella metelöintinsä aiheuttamaa harmia muille. Niin se vaan on,ja Turunen yrittää kirjoituksillaan ostaa itselleen nuoruutta ylenmääräisellä ymmärtämisellään. Vähän vastenmielistä nuorison nuoleskelua.

Äänestä

pelkkää paskaa. Eivät kaikki nuoret ole kiitospaitaisia narkkareita ja rosvoja ja muita persuja. Myös vanhempi alkoholisoitunut persuväki aiheuttaa häiriötä ja saa häätöjä.

Äänestä
  • sinulla se taitaa olla paha trauma persuista!

    Äänestä

  • hehhehee21 kirjoitti:

    sinulla se taitaa olla paha trauma persuista!

    Vaikuttaa että aloittajalla ja sinulla on paha trauma Kepusta, suomalaisista ja länsimaisesta demokratiasta.

    Äänestä

  • Syytön Pyy kirjoitti:

    Vaikuttaa että aloittajalla ja sinulla on paha trauma Kepusta, suomalaisista ja länsimaisesta demokratiasta.

    sinä se näet persuja joka puolella. Ja joka puolellahan niitä onkin. Ja se on sinulle ihan oikein.

    Äänestä

  • Kuka sanoi että "kaikki nuoret"?
    No ainahan täällä viestit väristellään jo heti seuraavassa kommentissa.
    Kirjoitukseni viesti oli, että aina kun talossa on häiriköitä, ne on nuoria.
    Ja on ihan ymmärrettävää, että heillä on yöllistä elämää enemmän, mutta ei silti tarvitsisi möykätä.
    En vain ymmärrä turusen tapaa olla niin ymmärtäväinen, ettei mitää moitteen sijaa ole. Kyllä sitä on, ja nuoret voivat vielä ojennuksesta jotain oppiakin, vanhat jäärät eivät opi enää mistään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


j-pennanen kirjoitti:

Tämän päivän kainarin mielipideosastolla laitettiin hyvin toimittaja Turusen kolumni ojennukseen. Luulisi jo lehden päätoimittajan laittavan näin hölmöjä kolumneja kirjoittavan toimittajan muihin tehtäviin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu