Seuraa roolipelailuun skypessä tai yahoossa :)

Yui-chan

Kiinnostaisiko roolipelailu netissä? Haen muutamaa tyyppiä ikään tai sukupuoleen katsomatta seuraksi roolipelailemaan :) Juonia ja hahmoja voidaan kehitellä yhdessä ja pelailla oman inspiraation mukaan.

Itse olen 23 vuotias tyttö ja olen nyt sellaisen noin kahdeksan vuotta roolipelaillut lähinnä ihmislähtöisissä peleissä. Nyt on kuitenkin monet entiset roolipelailu tutut lopettaneet tai kyllästyneet tähän mutta itse olisi vielä mukava päästä kirjoittelemaan.

Ja olen enemmän pelaillut homoseksuaaleilla hahmoilla kuin heteroilla mutta oikeastaan mikä tahansa hyvä juoni tempaisee aina helposti mukaan :)

Jos kiinnostuit vastaa tähän niin vaihdetaan yhteystietoja!

7

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • annithedictator

      Heipä hei~
      Itselläni kanssa tässä iski inspiraatio roolipelailuun, parin vuoden jälkeen. Aika monta vuotta on kirjoitustaustaa takana ennen taukoilua, ja vaikka roolipelit jäi, on kyllä tullut kirjoiteltua kaikkea muuta :'D

      Itseltäkin nuo homo/lesbohahmot luonnistuu parhaiten.. Joten, jos haluat, lisää vaikka skypeni:
      [email protected]

      • yui-chan

        Lisäilin sinut :)


    • vilpuri2

      Mua kiinnostaisi. Annatko skypesi, niin lisään? :D en kauheen mielelläni julkista sitä tähän.

      Olen kuitenkin tosi innokas pelaamaan kaikenlaista ja juonen suunnittelukin kiinnostaa, koska pelaan yleensä täysin spontaanisti suunnittelematta joten uusia asioita on kiva kokeilla :) Ikää mulla on 21 ja kokemusta roolipelaamisesta joku viitisen vuotta.

      • Yui-chan

    • Yui-chan

      Yhä hakusessa uusia roolipelaaja tuttavia skypeen :)

      Rohkeasti vain tähän viestiä perään tai sitten voit lisäillä minut suoraan kunhan vain ilmoitat asiasi siinä samalla niin tajuan lisäillä.

      Etenkin jotakuta aktiivista ja homoroolipeleihin taipuvaista olisi mukava saada seuraksi!

    • 18v poika

      Minkälainen roolipeli on kyseessä? Puhutaanko vaan skypessä vai pelataanko jotain mmorpg ja siellä sit eläydytään?

      • -ShyGirl-

        Helou!
        Olen 16w tyttö roolipelannut n. Pari kolmevuotta. Takana on jos jonkinmoista ropetusta takana. Aktiivinen olen ja innokkaasti lähden mukaan vanhemman naisen kanssa pelailemaan :3 kaksin ja ryhmäropejakin olisi kiva saada.
        Homoilla/bi- seksuaaleilla olen jonkinverran pelannut mutta pääasiallisesti heteronaisilla olen liikkunut. Jos olet vielä kiinnostunut laitas viestii s. Postiin niin rupateltas tarkemmin alla on sähköpostini jonne saavat muutkin laittaa viestiä jos kiinnostuivat :)
        [email protected]ä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe