Moi, oon 13 v poika. mulle on alkanu tulla joitaki murroriän muutoksia(kivekset kasvaa, hienhaju voimistunu)mutta muna silti ihan pieni. Kuitenkin kun oon vetäny käteen niin sieltä on lentäny hitusen harmahtavaa tavaraa, enkä tiiä onko spermaa vai mitä. Muilla samanlaista?
Spermaa vai mitä
jokujäbäjostaki
3124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mullaki sama juttu
Kyllä se spermaa on, jos neste on vaalean maitomaista niin joukossa on siittiöitä. Iän myötä se muuttuu täysin valkoiseksi. Wikistä löytyy lisää tietoa.
Pojilla on älytön huoli munan koosta. Tiedän, että suurin paine tulee kavereilta. Tosiasia vaan on, että geenit ohjaavat meidän ulkonäköä, kokoa jne. Niin myös sen kikkelin kokoa. Tuhannet pojat tuskailevat ympäri maailmaa saman asian kanssa. Ei siinä auta kuin odottaa, kyllä se kasvaa ajallaan. Jos peli toimii niin ole onnellinen ja tutustu hauhassa kehoosi. Minä murehdin aikoinaan kikkelin koosta, ei se murehtimalla kasvanut, vaan ajan kanssa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/7113674 tosta jo olemassa aihe :)