Youtube pätkii koko ajan ja muidenkin sivujen videotoisto pätkii. Selaimena firefox. Alussa uudella koneella toimi kaikki hyvin, nyt youtube videoita ei voi oikein katsoa. Kummasti hiirtä liikuutamalla video lähtee taas käyntiin, jos lähtee. Ääni saattaa kuulua, joskus sekin pysähtyy.
Olen päivittänyt Flash Player. Tyhjentänyt cahce tai joku sellanen missä on evästeitä, kaikki tuhottu. Ei auta lainkaan, sama jumitus jatkuu. Internet Explorerilla videot toimii moitteetta, mutta selain on muuten todella hidas, joten käytän mieluummin firefox.
osaisiko joku auttaa?
Youtube pätkii
5
1125
Vastaukset
- nörd
lataa pliis Chrome, niin päästään siittäkin ongelmasta.
Jollei auta ni sun masiinas on yli buukattu, poista turhat tiedostot ja ohjelmat.- don't be evil
Aika ovelaa Googlelta. Käyttäjän saapuessa YouTubeen tunnistetaan käytetty selain, ja jos se ei ole Chrome tai jokin sen johdannainen, kuristetaan palvelimen käyttäjälle antamaa nettikaistaa. Näin niitä markkinaosuuksia vallataan.
- Missä vika?
don't be evil kirjoitti:
Aika ovelaa Googlelta. Käyttäjän saapuessa YouTubeen tunnistetaan käytetty selain, ja jos se ei ole Chrome tai jokin sen johdannainen, kuristetaan palvelimen käyttäjälle antamaa nettikaistaa. Näin niitä markkinaosuuksia vallataan.
Nyt ei ole pariin kolmeen päivään YouTuben :musiikkikirjastosta kuulunut ääni lainkaan kun yritän laittaa filmini taustalle musaa, niin ei kuulu kirjaston kappaleet ollenkaan, ne kyllä kuuluu joihin olen 4- päivää aijemmin saanut laitetuksi. Onko koneellani virus vai onko YouTubessa vikaa??? Melko uusi kone ja levykekin jäi sisään koneeseen siellä on ja pysyy. Takuu on voimassa. Teillä joilla on ladattuna filmiä niin voisivat koittaa nuotin kohdalta että kuuluuko sieltä mitään jos valkkaa pop tai soitinsävellys.
- Tietäisikö kukaan?
Siis ihan oikeasti tarkoitan sitä Youtuben "musiikki/äänikirjastoa" josta voi hakea ja valkata sopivan mittaisen saundin tekeleensä taustalle. Ei ole toiminut muutamaan päivään ainakaan minun uudessa koneessa, onko vika Youtubessa vai koneessani?
minulla sama ongelma että kun laitan youtuben videon pyörimään koko ruudullla niin kuva jumittuu ja juuuri hiirtä liiikutamalla saankuvan taas toimimaan uudellee mutta jos katson pikku näyttöllä niin kuva pyörii ihan hyvin ja tämä sama tapahtuu käytin mitä selainta tahansa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 801356
- 741294
- 501217
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041118- 511095
- 34767
- 60731
- 49724
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41695Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118597