Hei ja apuva!
Asensin tuossa Elisan kotiboksiin vanhan laserprintterin ja boksi tunnistaa sen omakseen. En saa kuitenkaan wifin päässä oleviin tietokoneisiin asennettua verkkotulostinta. Tältä näyttää Elisabox, eli siinä pitäisi olla kaiken ok:
https://www.dropbox.com/s/axr0xzu0r0sqj21/verkko.jpg
Windows ei löydä (seiska eikä kasi) tulostinta verkosta. Vähän googlailtuani olen käyttänyt asentamiseen tämän linkin takaista ohjetta:
http://uk.tp-link.com/article/?faqid=459 ja jotain hieman vastaavaa microsoftin sivulta. Tuloksetta.
Eihän tämän näin vaikeaa pitäisi olla? Kun osoitekin on ihan selvä, 192.168.100.1:9100
Verkkotulostin toimimaan
Verkkotulostin
2
264
Vastaukset
- lmlm'm'ö
Vastaako tulostin pingiin?
Jos se on wanha laseri jollain USB/rinnakkaisportti-adapterilla niin voi olla ettei saa toimimaan. - Verkkotulostin
En ole koittanut pingiä, mutta laitoin sen koneen perään ja sitten windows-verkosta tulostus. Ei niin kaunis ratkaisu, mutta toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741124
- 751121
- 481014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104968- 51935
- 33717
- 49704
- 52617
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118557