Elikä alkoi autocontrol piruaan kesken paalauksen vm95 ei koodin luku mahdollisuutta. Välillä katoaa virrat autocontrollista keltainen valo katoaa ja kun sammuttaa ja laitaa koneen käyntiin niin välillä syttyy ja välillä vain vilahtaa eikä toimi tunnistimet käyty läpi varsista ehjilä näyttivät,
valmet 6400 nostolaite sähköt katoaa
juhoakas
52440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sama vuosimalli ja sama vika,tosin nyt ollut oireilematta vähän aikaa.Ei osannut Valtrahuoltokaan auttaa.Tuntuu olevan yleistä joten varmaan joku viisaampi osaa neuvoa.
Vika korjaantui maadoitus johdot hytin kulmassa takana ja uusi keinukytkin ja pelaa
Mistä tiedät että vika oli siellä? Ettei vaan helpottanut hetkeksi raplatessa,ja palaa taas mahdollisimman pahassa paikassa.Ainakin meillä on rassannut oma väki ja merkkihuolto,mutta lopullista vikapaikkaa ei ole löytynyt.Nyt taas pelannut kauan kiukuttelematta.
huono kontakti aiheutti mustan aivoloovan releen naksumisen ja merkki valo palaa nyt melko kirkaasti. Mitä silloin kun meni vika tilaan kun yritti nostaa tai rytkäytti konetta maajohtojen liittimet olivat hapetuneet selvästi. en ole saanut vikaa enää päälle.
meillä oli menny se rulla millä säädetään nosto korkeutta