Mikä sinua vaivaa ? Onko siihen lääkettä ?
Oletko sairas ?
sairas sairas
9192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minulla on aivan sairaalloinen halu nauraa päättäjäjiemme toilaukselle. Ei siihen varmaan ole mitään lääkettä. Pellevaaleissa valitaan koko sirkus. Leipä loppuu, mutta on sentään sirkushuveja.
Kukkuu, kukkuu, kukkuu, kukkuu, kukkuu, kukkuu!!!!!!
Vo i perkele
Taidan olla, kun aina vaan jaksan elää siinä toivossa että täällä pysyisi joskus joku keskustelu asiallisena ja asiassa. Silleen niinkuin sivistyneet ihmiset keskustelevat. Taitaa olla utopistinen haave, kyllä ne keskustelut käydään ihan eri paikoissa, kasvotusten, toreilla ja turuilla.
Mutta nämä "terve Kari" ym. pelkurit eivät niissä tilanteissa edes avaisi suutaan, tai olisivat mielin kielin, kunnes taas haukkuisivat takana päin.
Paljon asiaa lässyntässyn mutta jotta olisit uskottava, mitä mieltä olet esim. kommentista "Terve Iisakki" tai "Heippa Sari"? Edustaako ne kenties sinulle sivistynyttä keskustelua.
No joku fiksumpi ehkä tajuaa mitä tuo "ym." tarkoittaa. Mutta unohdin että eihän tämä porukka sellaista ymmärrä!
Juuu me ollaan niiiin tyhmiä mutt voitko ystävällisesti silti kertoa mitä ym. tarkoittaa ja vastata tuon tyhmän esittämiin kysymyksiin !!!!
Kuppaa löytyy
Kohta myös tibburi