koira kuumassa autossa

Huomautin eräälle nuorelle naiselle koirasta joka oli jätetty kuumaan autoon kaupan pihalla, lähellä oli ettei päälle tullut ja haukkui kova-äänisesti minut täysin p......ksi. Rekkarin otin ylös, näin täällä turunseudulla !

6

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin olisin

      minäkin tehnyt kuten hänkin teki.

    • ainapoliisille

      AINA yhteys poliisiin näissä tapauksissa, ethän halua olla syyllinen koiran kidutuskuolemaan!!! Liikaa pelätään ka kainostellaan yhteydenottoa poliisiin, onko sinulla jotain salattavaa! Poliisi ratkaisee rikokset mutta kansalaiset on ne jotka ne rikokset ilmoittaa ja näin poliisi pääsee myös tutkimaankin. Häpeätkö myös ruokakaupassakin kun joudut vaivaamaan kassaneitiä joka olisi työtön ellet sitä työtä teettäisi!!!

      • faktaaaaaaaaaaaaaaaa

        Poliisi ei tosiaankaan juokse koirien perässä.


      • näin tapahtuu
        faktaaaaaaaaaaaaaaaa kirjoitti:

        Poliisi ei tosiaankaan juokse koirien perässä.

        Mutta tulee paikalle, jos soitetaan.


      • Vain jos osoittelet
        näin tapahtuu kirjoitti:

        Mutta tulee paikalle, jos soitetaan.

        nallipyssyllä ilmaan. Silloin kyllä tullaan karhuryhmän kanssa viivana paikalle, mutta nyrkeillä saat vaikka tappaa toisen ensin jos ne on ABC:n munkkikaffeilla. Tullahan kuha kerkitää


    • Anonyymi

      Koira oli jätetty kuumaan autoon eilen Kaivokselan Lidlin pihalla, 20:30 paikkeilla, soitettu hätäkeskukseen mut kerkes karkaamaan autolla, pitbull tyylinen koira, harmaa henkilö auto, seurattiin viereiseen s markettiin ja haastateltiin kaveria/sanottiin ettei saa jättää koiraa kuumaan autoon.. Sanoi ettei tee enää niin.. Ulkomaalainen mies, asiallisesti jutteli mutta hankala sanoa muuttuuko käytös. Takavuosina n.10v sitten kantasuomalaisen oloinen pariskunta jätti niin ikään pitbull tyylisen koiran autoon, sanottiin ja häipyivät karkuun paikalta. Ennenkin siis Kaivokselan Lidlin pihalle jätetty hauvoja, missä vain voi tapahtua, kannattaa tarkkailla ja sanoa esim vartijoille ja on myös tarvittaessa oikeus hajottaa ikkuna, toki se voi aiheuttaa vaaratilanteen mut jos koira läähättää/pyörtynyt näin voi toimia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      13
      2537
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      76
      2358
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      202
      1334
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      117
      1184
    5. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      72
      1118
    6. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      263
      1088
    7. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      939
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      11
      894
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      809
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      54
      806
    Aihe