koira kuumassa autossa

Huomautin eräälle nuorelle naiselle koirasta joka oli jätetty kuumaan autoon kaupan pihalla, lähellä oli ettei päälle tullut ja haukkui kova-äänisesti minut täysin p......ksi. Rekkarin otin ylös, näin täällä turunseudulla !

6

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin olisin

      minäkin tehnyt kuten hänkin teki.

    • ainapoliisille

      AINA yhteys poliisiin näissä tapauksissa, ethän halua olla syyllinen koiran kidutuskuolemaan!!! Liikaa pelätään ka kainostellaan yhteydenottoa poliisiin, onko sinulla jotain salattavaa! Poliisi ratkaisee rikokset mutta kansalaiset on ne jotka ne rikokset ilmoittaa ja näin poliisi pääsee myös tutkimaankin. Häpeätkö myös ruokakaupassakin kun joudut vaivaamaan kassaneitiä joka olisi työtön ellet sitä työtä teettäisi!!!

      • faktaaaaaaaaaaaaaaaa

        Poliisi ei tosiaankaan juokse koirien perässä.


      • näin tapahtuu
        faktaaaaaaaaaaaaaaaa kirjoitti:

        Poliisi ei tosiaankaan juokse koirien perässä.

        Mutta tulee paikalle, jos soitetaan.


      • Vain jos osoittelet
        näin tapahtuu kirjoitti:

        Mutta tulee paikalle, jos soitetaan.

        nallipyssyllä ilmaan. Silloin kyllä tullaan karhuryhmän kanssa viivana paikalle, mutta nyrkeillä saat vaikka tappaa toisen ensin jos ne on ABC:n munkkikaffeilla. Tullahan kuha kerkitää


    • Anonyymi

      Koira oli jätetty kuumaan autoon eilen Kaivokselan Lidlin pihalla, 20:30 paikkeilla, soitettu hätäkeskukseen mut kerkes karkaamaan autolla, pitbull tyylinen koira, harmaa henkilö auto, seurattiin viereiseen s markettiin ja haastateltiin kaveria/sanottiin ettei saa jättää koiraa kuumaan autoon.. Sanoi ettei tee enää niin.. Ulkomaalainen mies, asiallisesti jutteli mutta hankala sanoa muuttuuko käytös. Takavuosina n.10v sitten kantasuomalaisen oloinen pariskunta jätti niin ikään pitbull tyylisen koiran autoon, sanottiin ja häipyivät karkuun paikalta. Ennenkin siis Kaivokselan Lidlin pihalle jätetty hauvoja, missä vain voi tapahtua, kannattaa tarkkailla ja sanoa esim vartijoille ja on myös tarvittaessa oikeus hajottaa ikkuna, toki se voi aiheuttaa vaaratilanteen mut jos koira läähättää/pyörtynyt näin voi toimia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      118
      5388
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      70
      5128
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4174
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3640
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3248
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2831
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2307
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      54
      1969
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1852
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1703
    Aihe