Pyssypölhö Oylussa

Mikä ajaa ihmisen haastamaan poliisin ampumakilpailuun omatekoisen aseen kanssa? Missähän ja minkälaisen raudan pölhö on saanut käsiinsä? Olisiko tyyppi voinut aiheuttaa ylseistä vaaraa laajemminkin?
1208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oulussa sunnuntai-iltana poliisia uhanneen miehen ase on paljastunut jäljennökseksi.

Poliisin mukaan miehen käyttämä ase näytti pistoolilta mutta oli ampumakelvoton.

__________________________

Näitä NALLIPYSSY sankareita esiintyy mitä enemmän lehdissä niistä kirjoitetaan. Poliisinkin mukaan olisi paljon parempi, jos näitä juttuja ei edes mainittaisi, mutta asefobistiset lukijat saavat näistä tyydytystä, joten lehditö kirjoittaa kun se kerran myy lehtiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hörhö Heikin veli kirjoitti:

Mikä ajaa ihmisen haastamaan poliisin ampumakilpailuun omatekoisen aseen kanssa? Missähän ja minkälaisen raudan pölhö on saanut käsiinsä? Olisiko tyyppi voinut aiheuttaa ylseistä vaaraa laajemminkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu