Cooperin testi?

Niin, eli juostaanko siinä jokin tietty matka vai jossain tietyssä ajassa niin pitkä matka kun jaksaa? Kertokaa tyhmälle:D
13409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Aikaa 12 minuuttia, juokset niin pitkän matkan kuin ehdit ja jaksat.

Äänestä

12min juokset, sitten pysähdyt.

Äänestä

cooperin testi on tarkoistus juosta 12 minuuttiin. ei yli eikä ali.
matka on noin. viikon.

jos et saa juostua sitä 12 minuutissa olet epäonnistunut.

ja kaikki nauraa sinulle. mutsisikin nauraa sinulle.

Äänestä

Juokset (tai jos et jaksa juosta, kävelet, saat tosin varmaan huonomman tuloksen) vaan niin paljon ku kerkeät 12 minuutissa.

Äänestä

huoh vaikuttaako se paljon liikunnan numeroon?

Äänestä

ei s epaljoo ainakaa meillä päin ope sano et saa koeella omia rajoja ok ite kävelin ku lähin kaupunkii heti se njälkee ku viimine tunti liikka ni halua haista millekää hielle

Äänestä
  • Ääääh ootan sitä kauhulla ku mä oon tyyliin kilsan jälkee ihan henki hieverissä tyylii:HUUUUUH,HUUUH,HUUH,......KOPS! Taisin pökertyy

    Äänestä

  • No voi jumaluta kannattaako sen takia kusasta koko liikkanumero? Ootko koskaan kuullu suihkusta?

    Äänestä

Muistan yläasteelta nuo cooperin testit, aikamoista kidutusta jos totta puhutaan. Normaali kunnolla kun vetää täysillä tuon 12 minuuttia, niin kun aika on mennyt umpeen, niin siinä tuppaa mennä vain radalle makaamaan pariksi minutiksi haukkomaan henkeään.


En tiedä, paljon se numeroon todellisuudessa vaikuttaa, mutta kyllä sillä varmasti jonkinlainen vaikutus on, kun cooperin testi jokaisen pitää kuitenkin juosta.

Äänestä
  • Mä juoksin sen eilen :D

    Äänestä

  • laizalove kirjoitti:

    Mä juoksin sen eilen :D

    mä juoksen huomenna :D

    Äänestä

Onnea siihen, ei kannata syödä eikä juoda mitään ennen testiä, tai alkaa ikävästi pistelemään mahaan kesken juoksun.

Äänestä
  • Ei kannata vai. Kaverini ei syönyt mitään ja cooperissa sit yrjös.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amalia120 kirjoitti:

Niin, eli juostaanko siinä jokin tietty matka vai jossain tietyssä ajassa niin pitkä matka kun jaksaa? Kertokaa tyhmälle:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu