Onko vaikeita kysymyksiä? Paljonko maksaa pk-seudulla? C-kortti ollut jo viitisen vuotta. Onko ajokoe puolikkaalla vai täysperällä? Puolikasta nyt osaa peruuttaa kuka vaan;) Kuinka nopeasti saa jos kaikki menee nappiin? Kertoa saa..
Rekkakortti?
KA-Kuski
71039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kurssikeskukseen pitänee mennä ja käsittääkseni muutamia kuukausia opiskella
JOs nyt vakavissas kyselet niin autokoulua muutama tunti. Teoriaa ja ajoa. Hinta selviää soittamalla Jos mahiksia kurssikeskukseen niin pääsee halvemmalla.
Ammattipätevyys sulla jo vissiin on?
Ei ole mahiksia kurssikeskukseen kun olen töissä. Ammattipätevyys on 2014 asti mutta tuntiakaan en ole vielä käynyt.
Kysymysen vaikeustaso riippuu tiedoistasi. Joitain knoppikysymyksiä on yleensä seassa.
Joillain autokouluilla on kalusto e-lisenssiin, hintaa on tonnin ja kahden välissä. Näin muistelisin mainoksia nähneeni.
Sulla on vuoden päivät aikaa käydä direktiivikurssit 5pv mikäli mielit työksesi jatkaa. Kohta voi olla tunkua niille kursseille.
Täysperää ajaa nyt kuka vaan, itselleni puoliperän kans takaperin veivuuttaa hieman kun se vaunu on niin pirun lähellä siinä :D
Älä nyt puhu mistään REKKAKORTISTA kun sellaista korttia ei ole olemassakaan! On vain yhdistelmäajoneuvon ajokortti. Katsos ei REKKA-sana saa väärinkäyttää koska siitä ammattikaverit suuttuu. Rekka-sana kun tarkoittaa puoliperävaunuyhdistelmää tai puoliperävaunua. Se on katsos pirun tärkeä asia! Siitä rekka-spedet suuttuu kun ei asioista puhuta oikeilla sanoilla. Muista se. Et voi ajaa rekkakortti koska sellaista ei siis ole olemassa. Kysy vaikka fanaattisilta rekkakeisareilta! Heheh
Mistähän sais halvalla rekannupin ja vois alkaa urakoimaan irtoperiä ja kontteja. Ajaisin yötäpäivää ja rahaa pursuais ovista ja ikkunoista .
Selvitä ensin kuitenkin mistä saat puukengät, perstaskuun ketjun, rahtaritakin ja lällärikutsutaulun tuulilasiin. Ne on tärkeimpiä kun alat rahtia ajamaan!