Onko tuoreita, aikuisten loamilijoiden kokemuksia Athineonista?
Onko aikuisia vai lapsiperheitä asiakkaina?
Ajatus mennä tuohon syksyllä, mietityttää saako hotellissa nukkua yönsä rauhassa vai onko mateliä paljonkin?
Onko aikuisia vai lapsiperheitä asiakkaina?
Ajatus mennä tuohon syksyllä, mietityttää saako hotellissa nukkua yönsä rauhassa vai onko mateliä paljonkin?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olin kesä-heinäkuun vaihteessa samaisessa hotellissa (2013) ja oli aivan rauhallista nukkua...En kauheesti nähnyt lapsia, koska ei käyty hotellin ruokailuissa ja päivät lähirannalla, illat sit kaupungille...tokihan altaalla porukkaa oli paljon, mitä huomasi ohi kulkiessa...joten kannatan :)
Millainen se lähiranta on?
Tuuliselle ja ellin rannalle ei mennä.
Toki mennään laivoille muille saarille jos sää sallii (syyskuun lopulla).
Lähiranta on hiekkapohjainen, rauhallinen verrattuna elliin/ tuuliseen rantaan...voi ottaa aurinkotuolit varjoineen..maksaa 7 € (tuulisella 8€, ellissä ei edes käyty kun niin täynnä) tai sitten ihan pyyhe tms. levittää hiekalle, mikä ilmainen. Tilaa on siinä rannalla, koska kaikkihan ne siellä keskustassa on ja kauheesti hotelleja ei Athineonin lähettyvillä ole, joten tykkäsin siitäkin, ettei sitä kamalaa hulinaa ollu kokoajan silmien edessä. Mandraki satama lähellä, mistä lähtee laivoja vähän joka ilmansuuntaan ;) Ai niin..ainut miinus siinä rannalla on, ettei siellä ole toilettia...isommilla rannoilla oli, mutta siellä ottivat aina 50 senttiä...tosin tässä tien toisella puolella pääsee ravintolaan ja eihän se hotellikaan kaukana ole....eikä wc:ssä nyt aina juostakaan :)
Mitähän nyt tarkoitatte lähirannalla? Kaikkein lähin rantahan on alle sadan metrin päässä, mutta se on poukama risteilyalussataman ja reittilaivasataman välissä ja puhtaus varmasti sen mukainen. Zefyroksen ranta on lähin keskustan ulkopuolinen, mutta sinnekin on matkaa parisen kilsaa ja se ei ole hirveen hyvä rantasekään.
Jos tulee mentyä Athineoniin, ranta on se kompastuskivi. Lähin hyvä ranta on sitten ilmeisesti siellä missä on Tjären hotelli Sun garden.
Elliin eikä Tuuliselle ei mennä, se on varmaa. Sataman lähellä oleva ranta on varmaan likainen.
Kokemuksia hot. Athineonin kaksiosta js aamiaisesta. Kaikki tieto hotellista otetaan kiitollisuudella vastaan. Menossa syyskuussa.