Heii, onks kellää iha hirveit kuukautiskipui ? Mul on, ja otin tos tunti sitte yhen panadolin muttei oo auttanu ): onks kellää jtn juttui jolla saa ne lakkaamaa ??
kamalat kuukautiskivut :(
enkeksimtn
5101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pistä pieneen läpinäkyvään muovipussiin lämmintä vettä ja mahan päälle.
Miksi sen pussin pitää olla läpinäkyvä?
Mulla ei oo minkäänlaisia kuukautiskipuja:):D Voi teitä raukkoja jotka joutuu kärsiin:( Ottakaa särkylääkettä reilusti ja olkaa kippurassa, laittakaa lämmintä mahan päälle ja syökää tummaa suklaata!;)
Itellä aluksi 3ekalla kerralla oli kipuja ja nyt ku meen vessaan ni saatan vaa huomata että alkanu eikä oo ollu kipuu ollenkaa.:) tee vaikka kevyttä liikuntaa esim vatsalihaksia tai kävele. Oo kippurassa tai jotai lämmintä vatsan päälle. Juo lämmintä. Ekalla kerralla itkin 2h kipujen takia enkä ottanut edes lääkettä koska ajattelen aina että kivut menee ohi:) mutta joo tossa pari vinkkiä:)
Olen kärsinyt hirveistä kuukautiskivuista yli 10v ja vahvaa lääkettä on ollut jos jonkinlaista, koska burana jne käsikauppatavara on täysin hyödyttömiä omassa tapauksessani. Joku suositteli kokeilemaan inkivääriä ja ajatus oli mielestäni naurettava. Ettäkö joku maustekasvi auttaisi hirveisiin kramppeihin? No menin kuitenkin ja ostin Pirkan inkivääriravintolisää, 60 kapselia, 37g ja nappasin pari kun poltot alkoivat. Olen vieläkin hämmästynyt koska se ihan todellakin AUTTOI! On kylläkin niin vahvaa että tulee vähän paha olo mutta mitäpä siitä jos pääsee kivuista. Suosittelen kaikille! Purkki maksaa alle kympin joten eipä siinä paljon häviä. On myös vahva antioksidantti ja tekee hyvää terveydelle muutenkin. Olen vieläkin hämmästynyt, auttaa paremmin kuin esim Arcoxia!