Onko kenelläkään kokemusta tästä hotellista. Olemme ajatelleet sitä yhdeksi vaihtoehdoksi syksyn matkallemme. Tosi vähän kuitenkin tietoa saatavilla.
Erityisesti kiinnostaa hotelli juuri lapsiperheen näkökulmasta. Lastenallasta ei ilmeisesti ole, mutta vieressä olevan sisarhotelli Esperos Palacen allasalue esitteen mukaan Maren vieraiden käytössä.
Mukava olisi kuulla tuoreita kokemuksia hotellista, hotelli on ainakin tämän kauden ollut Apollon valikoimissa.
Hotelli Esperos Mare/Faliraki
1
415
Vastaukset
- 2013
Vanha aloitus, mutta vatsaan silti jos joku tätä vielä lukee. Suosittelen ehdottomasti juuri tuota hotellia! Olin siellä viime vuonna ja aivan mahtava kokemus! Joo, lastenallasta ei ollut, mutta olet oikeassa, että Palacen allasaluetta saa käyttää vapaasti. Jos on vähänkin vanhempia lapsia, että ei lastenallasta tarvitse, niin tuonne suuntaisin.
Huone, jossa olimme oli perhehuone (meitä oli aikuinen ja kaksi teini-ikäistä). Huoneessa oli erikseen makuuhuone ja olohuone, kaksi vessaa (toinen kylpyhuone ammeella) ja iso parveke. Molemmissa huoneissa oli tv. Kaappitilaa löytyi mukavan runsaasti. Siivouksesta ei mitään moittimista.
Mielestäni henkilökunta oli ystävällistä, antoivat jopa lapsen liikkua potkulaudalla rauhallisesti sisätiloissa, sillä jalka oli vielä vähän kipeä (murtuma).
All inclusive oli aivan mahtava ja todella monipuolinen. Joka ruualla oli todella monta kakkua, eri lihoja löytyi paljon ja myös lastenbuffet oli mieluinen. Eli nälkä ei jäänyt.
Hotelliin kuului kuntosali, jossa tykkäsin käydä juoksemassa juoksumatolla ja uimassa sisällä. Hotellissa oli myös kioski, jossa ei ollut yllätykseksi kallista, monet karkit sieltä altaalle ostettiin.
En nyt keksi yhtään huonoa puolta, toki jokaisen oma asenne vaikuttaa asiaan, mutta toivottavasti teksti ei kuulostanut liian mainostavalta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423394- 361994
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301729- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141227
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781125- 221102