Näkösuojaa parvekkeelle?

Fanni panni

Kertoilkaapas millaisia kivoja näkösuojia voisi parvekkeelle laittaa, ettei tarvitse katsella naapureita, eikä heidän itseäni. Parveke on lasitettu. Päädyistä on aivan liian selkeät näkymät naapuriparvekkeisiin ja naapurin keittiöön.

Tuli mieleen, että jokin puusäleikkö voisi olla ihan mukava, mutta löytyisikö jostain tarpeeksi tiheää? Näkösuojanhan ei tarvitse olla täysin umpiesto, jo tuollainen säleikkökin hoitaa asian kohtuullisesti.

6

601

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaihdin vai kalvo?

      Meillä on myös suora näkyvyys parvekkeeltamme seuraavan portaan alemman kerroksen parvekkeelle. Laitoin kyseiseen kapeaan ikkunaan alla mainitun ruudullisen kalvon. Näitä löytyy useammasta liikkeestä ja kannattaa funtsia, millainen läpäisevyys riittää... Muissa parvekkeen ikkunoissa on kaihtimet, joten vain yksi pieni ikkuna tarvitsi teipata.

      http://www.clasohlson.com/fi/Ikkunakalvo-Ruudullinen/34-1432-2

    • -pipsa

      pistä bambuverho peittää hyvin ja sen saa ylös jos haluaa.

    • anna mennä vaan!

      Mihin tarvitset näkösuojaa? Parveke kuuluu kotirauhan piiriin, joten seksiäkin voit vapaasti harjoittaa parvekkeellasi ihan ilman kaihtimia.

      Parveke kuuluu kotirauhan piiriin!

    • Näkösuojaa puusta.
      www.parvekeidea.asiakassivu.fi

    • Anonyymi

      Mulla rupee seisoon heti kun joku kattelee mun pilii. Parvekkeel naapuri, honopoikuli, tai viranomainen. Mut mää oon sen kierosilmäsen synnytyskoneen siemellinko, joten kärsin ja nautin. Vittu mää oon vielä hippikin.
      Sit mää venputan tääl KunillaVääken seiskassa kaiket yät partsilla, ettei tarttis ton hirviön kaa olla silleen.
      On se saatanan ruma ja lihava, kuivvitus mulla om koskaan seisonut sen kaa?

      KunillaVääken7 hippiisä

    • Anonyymi

      Laita valkoiset sälekaihtimet, on toiminut kymmeniä vuosia ja toimivat edelleen näkösuojana. Paras ja helpoin vaihtoehto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1660
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      345
      977
    5. Mistä arvasit,että kaivattusi on täällä?

      😊
      Ikävä
      68
      753
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      621
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe