Auris vs Golf 7/13 rekisteröinnit

Heinäkuussa rekisteröitiin 336 Aurista ja 322 Golfia. Yksi Auris näistä itsellä ja hyvä mieli
14173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

samoin kaikille niille autoliikkeille, jotka rekisteröivät suurimman osan Auriksista koeajoautoiksi.

Äänestä
  • Eikö saksan seisojasta ole koeajo autoja olemassa?

    Äänestä

  • jhf kirjoitti:

    Eikö saksan seisojasta ole koeajo autoja olemassa?

    mutta jo paljon vanhempiia.

    Äänestä

  • varmaan on kirjoitti:

    mutta jo paljon vanhempiia.

    Onko niistä jo nokkaketjut vaihdettu ?

    Äänestä

Unohdit kertoa vai?

Äänestä
  • Octaviaa enemmän kuin avensista ja yarista yhteensä.

    Äänestä

Se on hienoa, kun toisille tulee hyvä mieli mitättömistäkin asioista, mutta johan Sanassakin sanotaan: Autuaita ovat hengessään köyhät......

Toyota, yksinkertaisia autoja, yksinkertaisille ihmisille.

Äänestä
  • Anteeksi pahat kirjoitusvirheet. Piti siis kirjoittaa:
    Yksinkertaisia ja toimintavarmoja autoja järkeville ihmisille

    Äänestä

  • Matteus.... kirjoitti:

    Anteeksi pahat kirjoitusvirheet. Piti siis kirjoittaa:
    Yksinkertaisia ja toimintavarmoja autoja järkeville ihmisille

    Taisi Matteukselta livahtaa totuuden sana ennen korjausta.

    Äänestä

  • Volkkarit, epäluotetavia autoja ihmisille, jotka kaipaavat jännitystä elämäänsä, kumpi levähtää ensin: moottori vai vaihteisto!

    Äänestä

Miten se menikään, kun uutta Aurista odotettiin markkinoille... Vanhan myynti sakkasi, ja selitys oli että "monet odottavat uudempaa mallia".

Golfia myydään edelleen samaa tahtia Auriksen kanssa, ja uusi farkku- Golf on tulossa pikapuoliin, joten ei lupaa hyvää Auriksen kannalta, kun nytkin "monet odottavat uudempaa mallia".

Vai liekö tässä on nyt jokin muu selitys taustalla... Varmasti Kiala Viululta sellainenkin löytyy.

Äänestä
  • Aurista heinäkuussa myyty paljon enemmän kuin Golffia.
    Eurooppalaisessa maassa myydään enemmän japanilaista
    Toyota aurista kuin Wv Golffia ,kertoo vaan Volkkarin ongelmista
    ja ynseästä suhtautumisesta asiakkaisiin.

    Äänestä

älä taas kiala valehtele, golf myydyin heinäkuun loppuun mennessä. hyvä laatu myy eikös se näin menny kiala.auris rämpii kuudentena eikä nouse huonon laadun takia.

Äänestä

aurista en ole vakavasti harkinnut sen muotoilun puolesta ,
viime aikoina golf on ollut ykkösenä auto valinnassani, mutta nyt uusi corolla joka on taitaa syrjäyttää sen.

jos hinta on sama golfin kanssa 2000 puoleen tai toiseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paatteeroo kirjoitti:

Heinäkuussa rekisteröitiin 336 Aurista ja 322 Golfia. Yksi Auris näistä itsellä ja hyvä mieli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu