Iisalmelainen tänään

Etusivulla otsake: Pyhäjärvi: Tikkanen sai tarpeekseen
16332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tikkanen ennustaa isompaa tai pienempää katastrofia. Edelleen hän toteaa että Pyhäjärvellä jää tulevaisuus näkemättä. Nämä ovat vakavia sanoja. Joten kyllä nyt pitäs välittömästi lopettaa taktikointi. Valtaa pitäisi harjoittaa. Liian paljon tapahtui muutoksia luottamusmiestehtävissä. Vanha pitkä kokemus ei sittenkään taida ølla hyväksi. Samanlaista on kuulemma Kärsämäelläkin. Viisaus puuttui luottamustehtäviä jaettaessa. Ei kai tuota sekamelskaa muuten voi käsittää. Pitäiskö tehdä vaihdoksia jotta tilanne rauhoittuisi?

Äänestä

Mitä jos katot sinäkin peiliin,jos malka löytyis omastakin silmästä.Kyllä nykypäättäjät homman hoitavat ja ei Tikkanen heihin uupunut vaan jatkuvaan proon jarruttamiseen.niinhän on käynyt muillekin aiemmin.

Äänestä
  • Sinä joko et ymmärrä tai sitten vääristelet tahallaan Uuskepulaisittain asioita.

    Sanot tuossa eellä että Tikkanen lähti proon takia kuten aikaisemmatkin ovat tehneet.

    Sitten historiaan ja paljastan totuuden.

    Proon elinaikana kaup. johtajina ovat olleet vain Rinnevaara ja Tikkanen joten monikossa et voi puhua kun tarkoitat Tikkasta ennen olleita.

    Ja varmemmaksi vakuudeksi vielä kirjoitat potaskaa silläkin perusteella, että kaltaisesi ja sinä toisaalla väitätte näitä molempia jotenkin olevan kallelaan proohon päin.

    Äänestä

Jokainen väsyy ainaisiin valitusvirsiin. Vakavaa puhetta Tikkaselta, mutta niin totta kuin totta voi olla, jos muutosta ei tapahdu.

Äänestä
  • Edelliselle. Mitä muutosta tarkoitat. Minkä pitäisi muuttua? Vastaatko Ku tunnut tietävän?!

    Äänestä

Sai VT tarpeekseen, mutta entä miten hallintojohtaja?

Äänestä

..no jos ei vielä nimi ollutkaan pro,niin sama akkakaarti jankuttanut ja vänissyt jo monen johtajan aikana(Ei tietysti Titan,kun ei hänkään sopua halunnut). Aivan suotta yrität nykypäättäjä syyllistää,nyt on kuitenkin taas jotain rotia hommissa.

Äänestä
  • Miksiköhän hallintojohtaja on sairaslomalla. Milloin tulee taloon ja mihin tehtäviin?

    Äänestä

  • Elä sotke kuntalaisia mikä proo on ja sillä siisti.

    Äänestä

Hänethän pullautettiin pois esim. kaupunginvaltuuston sihteerin tehtävistä. Ei tällaista ole aikaisemmin nähty.

Entä muu virastotoiminta??

Äänestä

Veikko Tikkaselta selkeä analyysi Pyhäjärven kaupungin mahdollisuuksista ja mahdottomuuksista.

Äänestä

Johtaja Tikkanen puhuu kokemuksen rintaäänellä. Hän on tehnyt pitkä uran kunnallisjohtajana. On semmoista kokemusta ja näkemystä asioista , jota tuskin kenelläkään täällä viimevuosina on ollut. Hän on katsellut kunta-asioita niin pitkäaikaisena virkamiehenä kuin luottamusmiehenä. Huomionarvoisia mielipiteitä Iisalmen Sanomissa. Jos niistä ei viisasten jyvästä kukaan klöydä, niin ei sitten mitään.........

Äänestä

Olisi saanut jatkaa.

Äänestä

Ei ole Yösalmensanomia, mutta lukasen kirjastossa ensviikolla.
Hyvä jos puhuu suunsa puhtaaksi, sellaisia täällä tarvitaan, eikä kieroonkasvaneita käkkäröitä.

Äänestä

Ha. Jokainen väsyy jo tuohon leikkiin. Naurettavaa pelleilyä ollu kauvan.

Äänestä
  • Justnäin E V V K.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kantsii lukkee kirjoitti:

Etusivulla otsake: Pyhäjärvi: Tikkanen sai tarpeekseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu