Häihin erikoistunut bändi tarjolla

turha jätkät

Mika Peltoniemi @ turhat jätkät on vuonna 1995 perustettu pohjalainen orkesteri, jolla on takanaan yli 1450 keikkaa, joista satoja hääkeikkoja. Olemme pyrkineet erikoistumaan nimenomaan hääbändiksi, koska poikkeuksena muihin bändeihin ja orkestereihin on se että pystymme esittämään minkälaista musiikkia tahansa uskottavalla ja ammattitaidolla.

Erikoisuutenamme on myös nopeus - pystymme 25 minuutissa roudaamaan ja pystyttämään soittimemme ja äänentoistomme ilman minkäälaista häiriötä.

Monipuolisuus on kyky viihdyttää minkälaista tahansa yleisöä. Orkesterilta taittuu vanhan ajan hanurimusiikki ja iskelmä- kuin uudet tämän päivän hitit Jukka Pojasta Petri Nygårdiin ja AC/DC:kin.

Mika Peltoniemi @ turhat jätkät olet voinut tavata tanssilavalla, ravintolassa, laivalla, hääkeikalla tai yrityksen juhlissa - lähes missä tahansa.

Orkesteri on aina toiminut ammattimaisin ottein ja keikkamäärin harrastelijapohjalta. Orkesterin jäsenillä on kaikilla päivätyö.

Iltaa suunnitellessa kannattaa harkita satsaako illan tarjoiluun vai ohjelmistoon joka jää mieleen..

Koska meillä on kokemusta annamme myös neuvoja niitä kysyville ilomielin.

Mika Peltoniemi @ turhat jätkät toivottaa Sinut tervetulleeksi tutustumaan sivuillemme mistä oikein on kysymys.. sieltä löytyy myös yhteystiedot

www.turhatjatkat.com

0

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Petteri Orpo on satusetä

        Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
        Maailman menoa
        93
        3554
      2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

        Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
        Maailman menoa
        56
        2526
      3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

        Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
        Maailman menoa
        15
        2438
      4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

        Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
        Maailman menoa
        68
        2302
      5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

        Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
        Maailman menoa
        16
        2181
      6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

        Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
        Ikävä
        102
        1242
      7. Kaste pelastaa ihmisen

        Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
        Kaste
        567
        1107
      8. Uskon todistus

        Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
        Kaste
        261
        1016
      9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

        Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
        Luterilaisuus
        400
        1015
      10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

        Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
        Maailman menoa
        142
        979
      Aihe