KIMI siirtyy Ferrarille ja sopimus jo tehty

sisäpiiri

Tämä on ehdottomasti salaista sisäpiirin tietoa, mutta loppuu noi turhat puheet nyt tähän!! Sopimus on huippuhyvä ja kyllä se Ferrari vielä osaa tehdä voittaja-auton!

4

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulkolaita

      No, kun oikein sisäpiirtietoa omaat ( pullon henki vai vahva aamukahvi?), niin kerroppa samalla Kimin liksa Ferrarilla, muut keskeiset sopuksen piirteet ja Kimin tallikaveri Ferrarilla.

      Ps. Vakavemmin. En pidä ihmeenä josko Ferrari saisi suunniteltua ja rakennettua kärkitaistoon yltävän moottorin (uudet säännöt) ensi kaudelle ja kokoanispaketin. Mutta se ei ole ainoa ja aivan kärjessä on ahdasta.

    • Eerikki38281

      Juu, varma tieto täälläkin. Kimi siirtyy Ferrarille. Sopimus on allekirjoitettu ehdollisena, joten saattaa vielä elää, mutta vain Räikkösen suunnalta.
      Tunnen Räikkösen tiedottajan pojan sedän, joka kertoi tämän.
      Palkka 16-18 miljoonaa euroa, vähän laskutavasta ja boonuksista riippuen.

    • Ferrari

      Kyllähän se sopimus taitaa olla jo olemassa. Kunhan tuo Riciardon RB sopimus julkaistaan Spassa, niin on Ferrarin vuoro Monzassa. Siellähän he ovat kuskina aina ilmoittaneet. Ferrari 2014 on Kimin talli. Tämäkin on kuultu jo viikko sitten varmasta tietolähteestä.

    • Sirkkustirehtööri

      Hys..

      Mullakin on salaista tietoa. En vaan saa kertoa sitä mitä tiedän.

      Kimi todellakain ajaa ensi kaudellakin, eihän se muuta osaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4598
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4426
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3612
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2987
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2794
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2143
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      117
      1332
    Aihe