KIMI siirtyy Ferrarille ja sopimus jo tehty

sisäpiiri

Tämä on ehdottomasti salaista sisäpiirin tietoa, mutta loppuu noi turhat puheet nyt tähän!! Sopimus on huippuhyvä ja kyllä se Ferrari vielä osaa tehdä voittaja-auton!

4

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulkolaita

      No, kun oikein sisäpiirtietoa omaat ( pullon henki vai vahva aamukahvi?), niin kerroppa samalla Kimin liksa Ferrarilla, muut keskeiset sopuksen piirteet ja Kimin tallikaveri Ferrarilla.

      Ps. Vakavemmin. En pidä ihmeenä josko Ferrari saisi suunniteltua ja rakennettua kärkitaistoon yltävän moottorin (uudet säännöt) ensi kaudelle ja kokoanispaketin. Mutta se ei ole ainoa ja aivan kärjessä on ahdasta.

    • Eerikki38281

      Juu, varma tieto täälläkin. Kimi siirtyy Ferrarille. Sopimus on allekirjoitettu ehdollisena, joten saattaa vielä elää, mutta vain Räikkösen suunnalta.
      Tunnen Räikkösen tiedottajan pojan sedän, joka kertoi tämän.
      Palkka 16-18 miljoonaa euroa, vähän laskutavasta ja boonuksista riippuen.

    • Ferrari

      Kyllähän se sopimus taitaa olla jo olemassa. Kunhan tuo Riciardon RB sopimus julkaistaan Spassa, niin on Ferrarin vuoro Monzassa. Siellähän he ovat kuskina aina ilmoittaneet. Ferrari 2014 on Kimin talli. Tämäkin on kuultu jo viikko sitten varmasta tietolähteestä.

    • Sirkkustirehtööri

      Hys..

      Mullakin on salaista tietoa. En vaan saa kertoa sitä mitä tiedän.

      Kimi todellakain ajaa ensi kaudellakin, eihän se muuta osaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      213
      1423
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1276
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      3
      1067
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      16
      996
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      928
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      890
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      59
      828
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      820
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      758
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      754
    Aihe