Hei, tietäiskö joku amsterdamissa pitäs olla sellanen tavallaan pelottava museo tai joku sen tapanen. Joku sano et se ois niinku sen madame tussaudsin yhteydessä. osaisko joku sanoo mikä sen nimi on? ja onko joku käyny et vois kertoo millanen se oli? :)
Kiitos joku viitsii vastata :)
Joku pelottava museo?
3
463
Vastaukset
- nigy781
Kenties tämä on se mitä tarkoitat:
http://www.thedungeons.com/amsterdam/en/
Suosittelen käyntiä mikäli sinulla aikaa riittää!- museoita
Kidutusmuseoita amsterdamissa:
(eivät ole sama paikka)
http://www.tortureamsterdam.com/
ja
http://www.torturemuseum.nl/
- 28x...
En tiedä mikä noita tyyppejä vaivaa kun eivät vastaa muuta blokkaamalla jonkun mainos? Olen käynyt Damissa useasi; upea menomesta ja tiedän tasan tarkkaan mita tarkoitat. Olimme ostaneet tummilta pojilta pienet siivut paskaa kokkelia minkä
luottokorttiviivoitimme
jonkun hautausmaan tms. päällä ja vedimme nokkiimme.
Sitten löysimmekin itsemme Mdme Tussaudin vahakabinetista. Oli vähän epätodellinen ja vainoharhainen olo muutenkin. Ekaksi pelästyin portsaria; svidu, sehän olikin elävä! Sen jälkeen kaikkiin vahatyyppeihin piti ottaa etäisyyttä koska olivat ihan oikean näköisiä!
Oli muuten ihan oikesti peloittava paikka! Viimeisenä tyyppinä oli joku saksalainen tennistähti joka oli heilauttamassa mailaansa päähämme.
Huh, pääsimme sentään hengissä ulos ja löysimme kahvibaarin jossa isännällä oli tiskillä valmiita jointteja joilla saimme sydämensykkeemme tasaantumaan.
Juuh ei ole Dami heikkohermoisten paikka!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363221Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk632841Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362239Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042144Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva451976Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101292Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141085Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920