Olen 14v poika, 178cm pitkä ja painan 72kg.
Olen siis käsittääkseni normaalipainon yläosassa.
Olen suhteellisen lihaksikas ja haba kyllä näkyy ilman jännittämistäkin ja vatsa lihakset myös. Isäni on aika leveä ja siksi minullakin on pirun leveät hartiat. Naamaltani en ole varmaan kovin vetävän näköinen, sillä minulla vaan on niin iso pää, korkeus ja leveyssuunnassa (muttei kuitenkaan niin leveä että näyttäisin joltain vitun mongolilta vaan aika korkea verrattuna leveyteensä), suhteellisen iso nenä, ruskea tukka, siniset silmät ja isot korvat. Koulussa tiedän vastaukset käytännössä kaikkiin kysymyksiin, mutten kuitenkaan kehtaa aina viitata etten saisi ihan hikarin mainetta, joka minulla jo varmaan on koska minulla on eräitä todella eksoottisia lemmikeitä. Vaikka olenkin perjaatteessa hikke, olen silti kiinnostunut lähinnä erinäisitä moottoriajoneuvoista ja tiedän niistä suhteellisen paljon. Alkua jatkaakseni: en ole koulussa välttämättä mikään jätti sillä luokaltani miltei kaikki pojat ovat reilusti yli 170cm pitkiä. En vaan tajua miksen kelpaa tytöille. Tai kriteerinä on normaali kokoiset tytöt, ei missään nimessä laiheliinit, koska ne ovat mielestäni oksettava näky.
Miksi tytöt eivät tykkää minusta?
30
3302
Vastaukset
- jaaavainnii
Et kuulosta yhtää pahalta.
Itseasias noi kuvailtuina sä kuulostat jopa joltai oikeest tosi hyvän näköselt joka vaa haluu huomioo xd mutjoo mistä mä tiiän ku en sua tunne. - tampiot3
En huomiota kyllä täs kalastele, tääl turus kaikki on vaa mua komeempii, ku niin on varmaa sit ruotsalaista verta.
Huolehditko hygieniasta?
Oletko luonteeltasi ärsyttävä?
Yritätkö esittää jotain?- JepaJee96
...Tai sitten olet vaan homppeli, niinkuin "Rainbowdash" :D Mä oon elämässäni joutunut kattomaan Pikku Poneja pakosta, kun hoidossa oli viideopäivä. Se oli kidutustsa.
- Turkulainetyttö
JepaJee96 kirjoitti:
...Tai sitten olet vaan homppeli, niinkuin "Rainbowdash" :D Mä oon elämässäni joutunut kattomaan Pikku Poneja pakosta, kun hoidossa oli viideopäivä. Se oli kidutustsa.
Vaikutat iha kivalt jätkält ja hei mäki asun turus mis koulus oot?? :D
- lolza
Mulle luonne on se joka ratkaisee :)
- -95
Opettajat sanovat, että tuntiaktiivisuus ratkaisee. No ei se silti koko numeroa tee
- lifemocker
sulla ei oo minkäänlaista persoonallisuutta, josta kukaan saisi kiinni - joten kukaan ei sinusta kiinnostu
- herää bro.
Sanoo täysi-ikäinen nuorten palstalla. Ei hyvää päivää
- teinixdomi
Laita kuva jos oikeesti haluat ihmisten aidon mielipiteen.
- teinixdomi
Muute vaikutat lihavalta, oon 175/58 ja pidän itteeni pyöreenä
- ecc__
Miten se voi olla lihava jos vatsalihakset näkyy? Valoja tauluun nyt
- diktaattor1
koska kehityit varhain ja aloit jakaa itseäsi, kun olit 12 muttet kestä katsoa peiliin koska näet húórán. kun kroppasi on 18-vuotiaana kaluttu olet kalpeanaamainen säkki, jota edes isäpuolesi ei halua. osuiko lähelle?
- Somewan
Ei kai vaan oo otettu Family Guy:sta?
- Pikkuhiljaa...
Se, että et kehtaa viitata koska pelkäät jotain hikatimainetta on säälittävää. Tommoset nössöt jotka eivät arvosta koulutusta eivät kyllä meikäläisen huomiota saa. Ja sillä ulkonäöllä ei kuule ole mitään väliä.
- -ShyGirl-
Et kuulosta nyt kovin pahalta :) olet taatusti tosi komea poika jne.
No nyt varmaan kehtaan heittää kysymyksen miksi mä en kelpaa kellekkään? Olen 160cm painoa 70kg :/ joo olen ylipainoinen mutten lihava! Eli siis pyöreyttä on sekä vatsassa että jonkunverran kasvoissa. En meikkaa enkä sen kummemmin muotivaatteista välitä hiukset on ruskeet ja silmät siniset.. Mä en tiedä sit miks kaikki pilkkaa jne.. (joo anteeksi tää mutta heitänpän vaa vastakysymyksen sulle jos et pane pahaksesi). - Juliah(:
Vaikutat ihan kivalta (: Mut jos oot sellane joka roikkuu muijien perseissä kiinni niin en kyllä yhtään ihmettele :/ Millanen sä oot luonteeltas? Eiks luonne ratkase? :)
- finns
mä olen n.168 ja painan n.78 kg ja olen pyörehkö
- Kielioppia
"Vaikka olenkin perjaatteessa hikke, olen silti kiinnostunut lähinnä erinäisitä moottoriajoneuvoista ja tiedän niistä suhteellisen paljon." Mitä? Ootko edes perehtynyt sanan "perjatteessa" merkitykseen? Luulen, että tarkotit periaatteessa... Koitahan opetella kielioppia, ku kerta niin kaikkitietävä oot.
- tampiot3
Missä vaiheessa sanoin olevani kaikkitietävä?
Olen korkeintaan viitannut siihen suuntaan että saattaisin tietää suhteellisen paljon, en missään vaiheessa sanonut tietäväni paljon. ;)
- tampiot3
Tulinpas taas vaihteeksi tätä katsomaan ja huomasin että vastauksiahan on tullut paljon.
Ja sitten yksi tyyppi on tehnyt kauhean numeron kielioppi virheestä :/ - Habamies
Itse olen 178cm pitkä 70kg painoa. lihasta löytyy riittämiin. Minulla on tyttöystävä Mutta ihankuin hän on vain minun kanssa lihaksieni ja pitkän kyrpäni takia :( Auttakaa olkaa kilttejä ;( Tai tuleee turbii
- ihanaa_ _ _
onko kyrpäs myös paksu, kuinka paksu? ;)
- treflksdflg
Ääh... jätä mopot ja koneet siksee. Olin 7 luokal iha täysil mopomeiningeis mukana ja huomasin, että tytöt inhoaa poikia, jotka tykkää mopoista. Lopetin, päätin sosiaalistua ja tadaa! Oon nyt ns: "kaikkien kaveri" ja mun kaverit (jotka puhuu kokoajan mopoista), niil ei oo yhtäkää tyttökaverii toisin kun mulla.
- ecc__
Lihaksista ei tyttöjen saaminen ole kiinni. Ite olen puoltoista vuotta treenannu ku hullu. Mitat 179/82kg, eikä kukaan tyttö perkele edes vilkase muhunpäin koskaan :D
Ehkä kannattaisi puhua tytöille.
- Kusipää vai kusipää?
ÄRGHH! Oikeesti, mua niin raivostuttaa.. Sä? Siis valitat, ettet kelpaa tytöille voieivoiei, mutta sun KRITEERI tytöille on se, että tyttö ei saa olla laiha, koska ihan oksettaa? Anteeks, mitä vittua?
Tyttö voi olla luonnostaan laiha. Ihan jumalattoman laiha. Ihan kuule niin, että itkettää.
Ja HAHA, miks et kelpaa tytöille? Vittu kato peiliin.
- tiedäntiedän
Oon 15 v tampere hoodseilta ja en ole mikään suosituin tyttö koulussa , koska olen oma itseni. olen 182cm pitkä ja painan 72kg , minulla ei ole kauheen isot tissit eikä mikää hyvä perse :D silti olen ny onnellisesti parisuhteessa 19 vuotiaan kanssa :) poikaystäväni sanoi vain minulle että ei se ulkonäkö ratkaise vaan se millanen se ihminen on sisältä :) . eli luonne ratkaisee , ei ulkonäkö :) luonteessakin on vaan plussaa se et osaat kohdella naisia etkä oo sellane vitun moinen kusipää :)
- Huhhu.
Muuta vittu asentees. Mua ärsyttää kun sanot että laihat on oksettavan näkösiä, jotkut ei vaan vittu voi sille mitään et ne on laihoja. mut ettehän te pojat sitä ymmärrä puolikehittyneillä aivoillanne, vika on siinä ettet kelpuuta ketään, vaadit sitä mitä et saa, that's it.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12611114Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610314- 268030
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1846524Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.505602- 735051
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1464374Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai254236Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas704057Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1333614