Miks helvetissä kaikki kyselee ain et "en kehtaa pyytää liivei" yms ::D
tytöt tytöt ostakaa itse! Ei siihen mitään äitiä tarvita! Itsekin ostin itse, en edes sanonut mitään, mielestäni on kummallista jos ei itse voi edes alusvaatteitaan ostaan xD
tytöt tytöt ostakaa itse! Ei siihen mitään äitiä tarvita! Itsekin ostin itse, en edes sanonut mitään, mielestäni on kummallista jos ei itse voi edes alusvaatteitaan ostaan xD
Vastaukset 7
Vanhimmat
No okei en kyllä uskaltanu ostaa ite alusvaatteitani ja äiti sano että ei mulla ees oo tissejä niin en tarvi...
Hyvää päivää rakas trollini ♡
ei parempaa tekemistä löydy :)?
Mulla ei ollu mitään ongelmii rintsikoiden pyytämises... :D
Ja agree alottajan kaa ^
En mäkää kyl ees pyytäny vaa ostin ite ^^
joo mut ekojen rintsikoiden kaa on kuitenki hyvä olla äiskä mukana. vaikee ekalla kerralla arvioida kokoa itse kun aloittaa tyhjästä. tietty voihan aina kysyy myyjältä mut ite ainaki otin mielummin äitin ekal kerral mukaan ja oisko ollut vielä tokallakin kerralla mukana.
mut ne "en kehtaa pyytää liivei" on kyllä höpsöjä aloituksia. kaikki niitä joskus ekan kerran kysyy ja se kysyminen on helpompaa jos itekkin jo näkee että oikeesti tarvii liivit. mut miksi pitäisi tissit olla liivejä varten? äidin kannattaa suostua liiveihin vaikka joku 10-v haluaisi eikä tosiaankaan vielä tarvitsisi niitä. lapselle jää silloin vähintäänkin alitajuntaan fiilis että äiti on myöntynyt johonkin ja sitten äiskä puolestaan voi taas kieltää jonkun isomman, merkittävämmän asian ilman että äiti sanoo aina kaikkeen ei.
Asun niin korvessa etten pääse yksin kauppaan :/
Kehäykkösen lissut voi pitää päänsä kiinni.
Toivon ettet tarkota mua :D
mut siis voihan ne mitata, ja mallinkin puolesta hyvä sovittaa? ;D