Hei nyt mua pitää jotenki auttaa. Asun vuokralla ja äsken kävi vahinko. Keitin teetä ja väänsin väärän levyn päälle. Syöksyin sammuttamaan sen. Se levy, jonka olin pistänyt päälle, sen päällä oli keraaminen pieni kippo. Mä idiootti laitoin sen suoraan puutason päälle. En tajunnu, että se tekee jälkiä siihen. Nostin ja katoin ni tohon tasoon tuli kaks ympyrää. Ne ympyrät ei oo kovin isoja ja ne ei oo joka puolelta mustia. Pitäiskö ilmoittaa vuokranantajalle? Voisko sille tehä jotain. Voisko joku sanoa.
Puutaso
hotdog
6201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Noh laita siihen joku liina päälle ja kun joskus muutat pois, niin kerro vuokranantajalle, että jätät sen sinne muistoksi itsestäsi... Tuosta liikuttuneena ja hienosta liinasta tykkäävä vuokranantaja ei edes ymmärrä vilkaista sinne alle... Problem solved
Mitähän puuta se on? Ja onks se puuta vai laminaattia..eli ohut kerros puupintaa
lastulevyn päällä tms.
http://www.rita-keittiot.fi/tasomallit_puutaso.php
Tai sitten semmosta muovia, missä on puupintajäljitelmä...siis laminaatti.
No toivottavasti sulla on kotivakuutus joka kattaa tollaset (humalassa tehdyt?) kömmähdykset.
On mulla kotivakuutus. En ollut kylläkään humalassa. Toi on ihan puuta toi taso. Ajattelin kyllä varmaan vaan ehkä hioo ja lakata senä. Pitää kysyy iskältä apua.
Iso vauva. Iskä korjaa kun vauva hajottaa.