En ymmärrä mithään noist kartoista yms.. Mikä ois nopein / helpoin julkinen reitti Victorialta Imperial Warhf asemalle...lähtö ylihuomenna..kiitos jos joku tietää!
PIKAISTA APUA KAIVATAAN,
5
264
Vastaukset
- 18+20
Hei uusavuton.
http://goo.gl/maps/sK1DZ
tai vaihtoehtoisesti käytä journey planneria http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en - trinity man24
Yksi keino: Ota Victorialta metro ( District line, vihreä ) ja aja West Bromptoniin, jossa vaihdat Overgroundiin, joka menee Imperial Wharfiin. Aikaa menee noin puoli tuntia.
Toinen keino: Ota Victorialta Overground, jolla ajat Clapham Junctioniin, jossa vaihto Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin.
http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/london-overground-network-map.pdf- melkein jo lennossa
Kiitti tiedoista! Overground karttaa selatessa huomasin Clapham Junctionin kohdalla merkinnän trains to Gatwick. Pääseeköhän siis jo Gatwicilta junalla Clapham J:n..???
- trinity man24
melkein jo lennossa kirjoitti:
Kiitti tiedoista! Overground karttaa selatessa huomasin Clapham Junctionin kohdalla merkinnän trains to Gatwick. Pääseeköhän siis jo Gatwicilta junalla Clapham J:n..???
Gatwickistä pääset esim. Southernilla Clapham Junctioniin, jossa hyppäät Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin,
Junia menee pilvin pimein. No problem - trinity man24
trinity man24 kirjoitti:
Gatwickistä pääset esim. Southernilla Clapham Junctioniin, jossa hyppäät Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin,
Junia menee pilvin pimein. No problemLisäys vielä: Jos haluat pysähtyä Clapham Junctionissa, junan on oltava Southern.
Ei siis Gatwick Express.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka662382- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww651115EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41077- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82650- 43648
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27571