En ymmärrä mithään noist kartoista yms.. Mikä ois nopein / helpoin julkinen reitti Victorialta Imperial Warhf asemalle...lähtö ylihuomenna..kiitos jos joku tietää!
PIKAISTA APUA KAIVATAAN,
5
228
Vastaukset
- 18+20
Hei uusavuton.
http://goo.gl/maps/sK1DZ
tai vaihtoehtoisesti käytä journey planneria http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en - trinity man24
Yksi keino: Ota Victorialta metro ( District line, vihreä ) ja aja West Bromptoniin, jossa vaihdat Overgroundiin, joka menee Imperial Wharfiin. Aikaa menee noin puoli tuntia.
Toinen keino: Ota Victorialta Overground, jolla ajat Clapham Junctioniin, jossa vaihto Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin.
http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/london-overground-network-map.pdf- melkein jo lennossa
Kiitti tiedoista! Overground karttaa selatessa huomasin Clapham Junctionin kohdalla merkinnän trains to Gatwick. Pääseeköhän siis jo Gatwicilta junalla Clapham J:n..???
- trinity man24
melkein jo lennossa kirjoitti:
Kiitti tiedoista! Overground karttaa selatessa huomasin Clapham Junctionin kohdalla merkinnän trains to Gatwick. Pääseeköhän siis jo Gatwicilta junalla Clapham J:n..???
Gatwickistä pääset esim. Southernilla Clapham Junctioniin, jossa hyppäät Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin,
Junia menee pilvin pimein. No problem - trinity man24
trinity man24 kirjoitti:
Gatwickistä pääset esim. Southernilla Clapham Junctioniin, jossa hyppäät Imperial Wharfiin menevään Overgroundiin,
Junia menee pilvin pimein. No problemLisäys vielä: Jos haluat pysähtyä Clapham Junctionissa, junan on oltava Southern.
Ei siis Gatwick Express.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904- 68863
Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23834Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51811Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me114806Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22723