Kuuluuko Cadettiin parc ferme renkaat

cadet huolissaan

kysynkin mielipidettä ajaisko joku cadet luokkaa parc ferme bensalla ja renkailla
kuulin että kang olis parin viikon päästä
mielipiteitä

9

565

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varustelua

      Voipi olla halvempaa ajaa cadettia park ferme pyörillä. Ei tarvi ostaa saunoja, uuneja yms. varusteita...

    • Demokratia

      Bensaa joutuu ostaa joka tapauksessa, joten sen nyt voi ostaa siitä lähihuoltikselta ilman lisäkuluja. Sen sijaan renkaiden ostopakkoa ei kannata hyväksyä. Kannattaa sanoa ehdoksi ilmoittautumiselle että saa ajaa vanhoilla renkailla. Paikalliset pärjää vaikka puupyörillä ja muilla menee hetki aikaa radan opetteluun, joten renkaista sitä eroa ei saa kuitenkaan aikaiseksi.

    • Tino Nurmi

      Parc fermee renkaat vaatii kartingliitto, ei järjestävä seura, joten palaute sinne. Kaikki pääsee kisaan, mutta liiton sarjapisteistä ajavat joutuvat tuota sääntöä noudattamaan

    • Lukutaito hukassako

      Luetun ymmärtämisessä näyttää taas kerran olevan vikaa.

    • Knock knock.

      Kangasalan parc ferme renkaat liittyi koko kesän kestäneeseen cadettien koulutussarjaan. Cadettiluokka on opiskelua isompia luokkia silmällä pitäen - sarjan viimeisessä karkelossa parc ferme oli looginen jatkumo.

      Toki koulutussarjan sisällöstä voidaan olla montaa mieltä, mutta ei noista koulutuksista kenellekään ainakaan haittaa ollut.

      Sitä ihmettelen että samassa lähdössä päästettiin ajamaan kaksilla rengassäännöillä samoista sijoista. Yhdet uudet renkaat kesässä tuskin kenenkään budjettia olis kaataneet.

    • Litkuttajat kiikkiin

      Pikkuluokissa parkvermeet on kaiken tarpeellisimmat. Kaikemmaaliman litkujen kanssa leikitään. Myös katastus vois olla tiukempi niin paljon niitä vehkeitä näperehditään.

    • takamutkan apeksi

      Onko Kartingliitto seuraava jolla keulii? Cadettiin ei kuulu minkään sortin parkfermeet - ei bensat eikä renkaat. Cadeteille järjestetään koulutusluonteisia ajotapahtumia. Helekutin hönöttäjät.

      • Knock knock.

        Parc ferme on olennainen osa karttia, miksei se siis saisi olla osana koulutusta? Kyseinen sarja oli nimenomaan viiden suora koulutusluoteisia ajotapahtumia - joista viimeisessä aiheena oli parc ferme.

        Uskon että Kartingliitto ottaa ilolla vastaan ehdotuksia ensi kesän koulutussarjan aiheista jos viisaammilta löytyy parempia kuin tämän vuotiset.

        En tiedä millaisia kauhukokemuksia takavuosina cadetteja ajattaneilla on, mutta ainakin tänä vuonna cadettivarikolla on ollut valloillaan oikein mainio henki. Isolta osin juuri tämän koulutussarjan ansiosta.


    • nnbnvc

      mites vuonna 2018?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7465
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4108
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3635
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3150
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2826
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      52
      2386
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2327
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2278
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2268
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2256
    Aihe