http://www.zdnet.com/ubuntu-forums-hacked-1-82m-logins-email-addresses-stolen-7000018336/
Mitä ilmeisimmin, sillä onhan NSA ehtinyt iskeä jo moneen paikkaan!
Mitä ilmeisimmin, sillä onhan NSA ehtinyt iskeä jo moneen paikkaan!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Taitaa se Windowsin käyttö aiheuttaa vainoharhoja! Olet siitä elävä esimerkki.
Muista vetää ikkunaverhoja tiukemmin eteen ja jos mahdollista, osta paksummat.
NSA saattaa vakoilla verhonkin takaa!
Hyökkäyksen takana ei ollut NSA vaan yksittäinen hakkeri, tässä tapauksessa mies joka lupasi olla käyttämättä varastamiaan tietoja ketään vastaan. Hän varasti vain osoittaakseen, että Vbulletin foorumialusta on haavoittuva ja helppo hakkeroida. Hyökkääjä oli muuten Turkkilainen.
Se turkkilainen on sitten NSA:n palveluksessa!
Tubutin-trolli on idiootti, totaalinen idiootti. Tämä trolli esitti täysin älyttömän väitteen, että Ubuntussa on muka joku virustorjunta. Ei ole, eikä ole tarpeellinenkaan koska Ubuntulle on 0 haittaohjelmaa. Mitään tarvetta virustorjunnalle ei ole.
Miksi ihmeessä Linux-konetta pitäisi hidastaa jollain antivirus-ohjelmalla, jonka ainoa funktio olisi estää Windowsin viruksia leviämästä? En minä halua ainakaan toimia Windows-käytäjien hyväksi käyttämällä turhaan virtustorjuntaa Ubuntussa. Minulle henkilökohtaisesti on ihan saatanan sama vaikka koneeni jakelisi windowsin viruksia salaa taustalla. Ei kiinnosta yhtään. Siinähän kärsitte Windows-käyttäjät. Periaatteessa voisin jopa asentaa koneeseeni troijalaisia jakelevan hakkerisoftan ihan vain ollakseni ilkeä.
Hyvinkö näkyy siellä tubuttimessa MTV-3 katsomo - ilman virustorjuntaa?
"Silverlight is used by 0.2% "
tuollaiseen lähes nolla prosentin tekniikkaan viitsii panostaa?
http://w3techs.com/technologies/details/cp-silverlight/all/all