Tarvitsen ihan perusapua kun yritys on joutunut myymään arvopapereita niin mille tilille mikäkin vienti menee, tässä tiedot:
hankintahinta kirjanpidossa 7433,58e
luovutushinta 1498,59e
hankintamenot 19,99e
luovutustappio 5954,98e
tilille tuloutunut 1478,60e
Kiitos jo etukäteen avusta!
Kirjanpitoapua kirjauksiin
7
402
Vastaukset
- mnjk,mnh
No riippuu ihan mimmonen tilokartta on..
- kuollut kirjanpitäjä
Huomaatko kuinka tylsää kirjanpitäjän työ on?
Tuijotat ruutua puoli tuntia ja arvot kirjanpidon tilejä vienneille... Aivan vit** tylsää! Siis toaalisen tylsää ja puuduttavaa hommaa.- 7+4
Kokeileppas tehdastöitä taikka kassalla oloa, niin kummasti haluttaa takaisin kirjanpitäjäksi. Peruskirjanpito ja reskontrahommat ovat todellakin tylsiä pidemmän päälle. Työpaikka vaihtoon jos noin vituttaa, tai lähde vaikka opiskelemaan jotain muuta alaa.
- kuollut kirjanpitäjä
7+4 kirjoitti:
Kokeileppas tehdastöitä taikka kassalla oloa, niin kummasti haluttaa takaisin kirjanpitäjäksi. Peruskirjanpito ja reskontrahommat ovat todellakin tylsiä pidemmän päälle. Työpaikka vaihtoon jos noin vituttaa, tai lähde vaikka opiskelemaan jotain muuta alaa.
"Peruskirjanpito ja reskontrahommat ovat todellakin tylsiä pidemmän päälle."
Juuri noita teen 8 tuntia päivässä. Peruskirjanpitoa. Ei mitään muuta.
P.S. Olen vaihtamassa alaa. Haluan löytää elämäniloni. Mikä idea on elää, jos tunee itsensä kuolleeksi? Näin ei ollut edellisessä työpaikassani. Mutta sitä ei enää ole :( - Ihmiset tuottaa vaih
kuollut kirjanpitäjä kirjoitti:
"Peruskirjanpito ja reskontrahommat ovat todellakin tylsiä pidemmän päälle."
Juuri noita teen 8 tuntia päivässä. Peruskirjanpitoa. Ei mitään muuta.
P.S. Olen vaihtamassa alaa. Haluan löytää elämäniloni. Mikä idea on elää, jos tunee itsensä kuolleeksi? Näin ei ollut edellisessä työpaikassani. Mutta sitä ei enää ole :(Mene sitten ihmisten pariin. Jos haluat aina olla työllistettu tee ruokaa tai hoida jotain. Mene sairaanhoitajaopintoihin tai lastenpäivähoitajaksi.
- kirjankopitäjä?
Kokeile miten saat debetin ja kreditin samansuuruiseksi. Ja ajattele tilikarttaa
- Eevis
Kukaan ei siis osaa tiliöidä tätä? Olkoon tilikartta mikä tahansa, niin tiliöintiperiaate pitäis tietää. Itseänikin kiinnostaisi osata tiliöidä tämä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1313099- 2232971
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791926Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771559Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 114972
- 58968
- 11880