Takuu kysymys

Pikkuveljeni tiputti pöydällä olevan Samsung Galaxy S II Plus puhelimen ja näyttö meni rikki. Meneekö tämä takuun piikkiin? Kotivakuutusta ei ole.
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei mene takuun piikkiin koska vika on itse aiheutettu.

Äänestä

Ei muuta kuin lasi tilaukseen ja meisseli käteen.

Äänestä

pelleilet. keksi joku muu harrastus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kakkuonhyvaa kirjoitti:

Pikkuveljeni tiputti pöydällä olevan Samsung Galaxy S II Plus puhelimen ja näyttö meni rikki. Meneekö tämä takuun piikkiin? Kotivakuutusta ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu