Hei! Onko kukaan täällä ollut Saga Matkojen järjestemällä Islannin kiertomatkalla? Tiedän, että itse järkkäämällä saisi matkan edullisemmin, mutta en omista edes ajokorttia, ja haluaisin matkaan suomenkielisen opastuksen. Matkaa suunnittelen siis ensi kesäksi, ja kaikenlaiset kokemukset kiertomatkasta kuulisin kiitollisena! :)
Islannin kiertomatka / Saga Matkat
5
5143
Vastaukset
- matkaan!!!
Niille Saaga-matkojen retkille pääsee vaikka ei heiltä reissua varaisikaan. Itse kävin retkistä valaiden katselun, kultaisen kolmion, ratsastuksen ja blue lagoonin, upeita kokemuksia. Valaista ei tosin paljoa näe, mutta käymisen arvoinen. Reykjavikin kaupunki oli mukava paikka, ihmiset ystävällisiän:)
- huiteli
Hei,
minkalaiseen reissuun päädyit? Itse mietin myös ensin noita Saga-matkoja, mutta sitten laskin, että tulee halvemmaksi varata hotelli, lennot ja ottaa retket matkanjärjestäjien kautta. Pohjois- ja Itä-Islanti jäävät nyt matkasuunnitelmista pois, mutta pääsen nyt linturetkelle, mihin ei Saga-matkoilla olisi ollut mahdollista. - Kalle2
Hei,
Me oltiin vaimon kanssa viime vuonna Saga Matkojen Islannin kiertomatkalla ja voin kyllä suositella! Oli upee matka ja joka pennin arvonen. Mietittiin eka et lähettäis ominpäin matkaan, mutta sit kuitenkin päädyttiin tohon opastettuun matkaan ja onneks. Suomalainen opas oli oikeesti loistava ja väitän, et saatiin kyllä paljon enemmän irti reissusta kuin jos oltais ominpäin menty. Kielitaitoo meiltä löytyy kuitenkin, mut ei tollasta reissua oltais saatu aikaan vaikka kuinka monta matkaopasta oltais luettu. Mieli tekis lähtee tänä vuonna uudestaan Islantiin, on se niin upee maa! - Tyytyväiset
Olimme juuri Saga-Matkojen matkalla, neljä aikuista. Suosittelemme lämpimästi, kaikki toimi täydellisesti. Aivan uskomattoman hyvä suomenkileinen opas. Matkatoimisto jopa varmisti onko kaikki kunnossa, kun tuli taksien lakko. Kaikkialla ystävällinen palvelu. Ei muuta vikaa kuin kallis maa. Mutta siisti.
- Anonyymi
Toivottavasti eivät ole konkkaan menossa. Peruivat koronan vuoksi matkan, mutta rahojen palautuksen kanssa on ongelmia. Useampi viikko on mennyt, eikä rahoja näy. Selitykset on luokkaa *sitten kun saadaan rahat takaisin lentoyhtiöltä, haluatko vaihtaa matkalahjakorttiin?" ja muuta tuubaa. Maanantaina lähtee viestiä kuluttaja-asiamiehelle. Yleiset matkaehdot kun koskevat asiakkaiden lisäksi myös matkatoimistoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1406653
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495729- 1234891
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434480Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523892- 623061
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522956Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242402- 422270
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152197