Tuntuu että tämän palstan kirjoitukset eivät kuulu kivitalopalstalle. Juupas eipäs meiniki karkoittaa kaikki rakentamista haaveilevat.
Kivitalo?
tosikovatalo
2227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis tällähän palstalla ei ole mitään tekemistä itse kivitalotuotteiden kanssa. Tällä palstalla kivitalomarkkinoilla toimivat henkilöt käyvät depattia nimettöminä ja luulevat että se vaikuttaa jollain tavoin potentiaalisten asiakkaiden ostokäyttäytymiseen. Suurin osa keskusteluista keskittyy ammattitaidottomien ihmisten perättömiin väitteisiin joidenkin tuotteiden ominaisuuksista tai heikkouksista.
On varsin erikoista, että nämä kiihkomieliset myyjät luulevat itse tuotteen ominaisuuksilla olevan jotain merkitystä vaikka ratkaisevaa on se, miten talo suunnitellaan, minkälaista palvelukokonaisuutta tarjotaan ja kuinka hyvin myyjän ja ostajan kemiat toimivat yhteen. Toisaalta en yhtään ihmettele miksi juuri näillä henkilöillä on aikaa kirjoitella täällä... Tositekijäthän ovat siihen turhan kiireisiä.
Kivitalomyynti oli aikaisemmin ammattilaisten käsissä, toisin kuin puutalomyynti, nyt on painuttu rautakauppa - lue mutakauppa -sarjaan. Näkyy myös täällä. Surullistahan se oikeasti on, asiakkaan kannalta ainakin. Eivätkä taida toimituksetkaan olla kuin rippeet entisistä ajoista. Hintataso kuitenkin on erittäin korkea. -Metsään on menty ja miten sieltä pois päästään, siinä alan kerholle kysymys.