Miksi ei kukaan vanhempi nainen oul kiinnostunut nuoren miehen kanssa sauna illasta
miksi ei
mies
81091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
1. Nuoret miehet varmaan kiinnostavat, mutta ehkä ei niin nuoret jotka eivät vielä osaa kirjoittaa
2. Tämän palstan naiset ovat vain vähän aikaa sitten saaneet saunotettua omat poikansa maailmalle, ehkä nyt on mukava saunoa ilman lapsia
3. Nuoret miehet eivät osaa sitoa vihtoja kuin ilmastointiteipillä
4. Jos on puusauna, se ei lähde lämpiämään valokatkaisijasta
5. Viiskymppiset naiset kestävät jo totuuksia. Jos haluat heidän kanssaan seksiä, älä sekoita siihen saunaa.
Nämä nyt ekana tuli mieleen..
...ja silti oli pakko nauraa ääneen!
Ihanaa, että näillä palstoilla esiintyy osuvaa riimittelyä. Kiitos siitä!
ei tuolle voinut olla nauramatta. Sinulla tuntuu sanan säilä olevan melko hyvin hallussa. Kohta 4 varmaan turmelisi hyvin alkaneen saunaillan ;)
Hyvä, "Rainer" minäkin olen ylpeä sinusta! Toivottavasti sinä et nyt menetä pisteitä muitten miesten silmissä, kun me mammat sinua näin paijaamme... Olen ollut ilahtunut viime päivien kirjoittelusta (esim. virtuaaliloukkaukset, pohdinta palstan luonteesta). Demokratian pelisäännöt pelaavat myös kyberavaruudessa. Typeryydet kannattaa jättää vaille minkäänlaista rekoknaatiota. Meillä on mahdollisuus äänestää hiirillämme. Lempeä ja asiallinen keskustelu kerää ympärilleen lempeitä ja asiallisia ihmisiä.
sitten ihmettelee miksemme haikaile nuorikkojen perään =)
Jatka Rainer ihmeessä kirjoittamista olet ilo silmillemme.
- Neuvo on harvoin tervetullut, ja vähiten se on niille mieleen, jotka eniten sen tarpeessa ovat.
- 50-vuotiaana nainen on vihdoinkin kypsä suureen rakkauteen. Mutta hän ei löydä sitä, koska on väsynyt olemaan miehille äiti.
- Niin venyivät vuodet, ja tämä ihmiseläjä oli jo vetreä pyöreä piian pullukka, jonka päivänpaahtaman ihon läpi kuulsivat punaiset veret.
Kiva kirjoitus - ja niin totta!
..sitä olis sankarinviittaa tarjolla, kiitos vaan ystävät. Mutta enpä siihen kuitenkaan tartu-niin houkuttelevalta kuin tuntuisikin- :)
Syynä se, että palstan miehistä varmaan useimmat ovat kanssani samaa mieltä. Ovatpahan vaan sen verran fiksumpia kuin minä, etteivät moiseen ketjun avaukseen vastaile.
Toisekseen vastaukseni lähti siitä, että avaus oli niin "liikuttava", ja jos oli olemassa edes pieni mahdollisuus ettei olisi "provo", täytyi siihen vastata.
Tämä "Mies"-korkeintaan parikymppinen, ehkä allekin- ei liene puhunut näistä koskaan isänsä tai kenenkään varttuneemman miehen kanssa, vaikka kuten näemme, syytä olisi ollut.
Toi sun juttu oli täydellinen,ei siin muiden enää kantsi alkaa tökkimään,kiitti naurusta,sait sen aikaan.