Hienoa Lappeenranta, tulen mielelläni uudelleen käymään. Sopiiko, että jätän seuraavalla käynnilläni pysäköintipaikalle 50 € liikennemerkeistä riippumatta, koska sillä ei näytä olevan mitään merkitystä sakkoja jaettaessa, missä kunnossa liikennemerkit on ja onko se ylipäätään nähtävissä. Helppoa rahaa kirstun pohjalle, mutta jollainhan se on yrittettävä elää teidänkin.
pysäköinti
tulen uudelleen
10204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kertoisitko vielä kohdan, niin voin copypasteta sen tänne: https://epalvelu.lappeenranta.fi/eFeedback/
Hankalaa valita oikea palautekanava...
lpr on konkursissa ja lpr on tehty pysköinti hvetti --- siis liikaa turhia virkamiehiä.......
Kyllä minuakin harmittaisi jos en osaisi pysäköidä oikein, kallista lystiä tuo väärinpysäköiminen. Kyseinen homma nyt ei varsinaisesti ole mitään rakettitiedettä, mutta lappeenrantalaisille autoilijoille, jotka eivät esim. osaa käyttää vilkkua ollenkaan, lienee oikein pysäköiminenkin täysin mahdotonta.
Hehe... näyttää olevan ääliö joka ei ymmärrä lukemaansa sillä kysymyksessä taitaa olla ulkopaikkakuntalainen joka ei osannut lukea liikennemerkkiä joten se siitä rakettitieteestä.
Niin tosiaan, eri paikkakunnillahan on ihan erilaiset liikennemerkit, enpäs tätä muistanutkaan. Kiitoksia korjauksesta!
Kysymys oli sinun ymmärtämättömyydestä enkä sanonut mitään erilaisista liikennemerkeistä mutta sinä se yrität edelleen epätoivoisesti olla nokkela vaikka olet jo toistamiseen osoittanut ääliömäisyytesi, mutta ei se mitään. Seuraavaa kertaa varten voisit tavailla lukemasi jos se siten auttaa ymmärtämään luetun tekstin.
Ihan totta, tämänhän voi toki ymmärtää erittäin monella tavalla:
"taitaa olla ulkopaikkakuntalainen joka ei osannut lukea liikennemerkkiä "
Ovatko ulkopaikkakuntalaiset jotenkin erityisen tyhmiä, kun eivät osaa lukea liikennemerkkejä? Vai onko Lappeenranta niin hämmentävä paikka, että he eivät osaa lukea liikennemerkkejä täällä, mutta kotipaikkakunnallaan osaavat?
Jees. Kahdesti olen pysäköintisakon saanut ja kahdesti olen sen williparkkiin palauttanut ......aiheesta. Onneks oikeus usein voittaa........
Ei pidä jättää autoja niin kuin Rys-sät jättää, siitä tulee lasku, hah hah...
Totta puhut, kaupungissa kaupungin tavalla! Lappeenrannassa tulee autot pysäköidä paikalliseen tapaan, eli keskelle ajorataa tai kevyenliikenteen väylää.