hiuksiin uutta väriä ::)

elikkästä meen 5 luokalle ja tahtoisin uuta väriä mun hiuksiin mutta kun en ossaa päättää tahtoisin mustat huikset muttaa... en usko että ne sopii mulle :P mulla itelläni on vaaleen ruskeet hiukset ja olen myös himmonut vaaleita hiuksia :3 joten helppiä ja nopee kiittii :33


ei negativisii kommii kiitti :3
450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miten pitäsi auttaa. Haluut vaaleet hiukset-värjää ne vaaleik. Simple as fuck.

Äänestä

Aika nuorena haluisit värjätä hiuksias.. en itse suosittele! heti alkaa kasvamaan juurikasvua ja sitten pitää kokoajan olla ramppaamassa kampaajalla. Ja sit menee yhdellä kampaajakerralla helposti 100 e. Eli on tosi kallista. Jos haluaisit vaihtelua hiuksiin niin laitappa vaikka vaaleita raitoja. Juurikasvu ei ole paha eikä tarvitse kokoajan olla värjäämässä. Näin säästät rahaa mutta saat silti pientä vaihtelua hiuksiisi. :)

Äänestä
  • Eihän sitä mikään pakko (tai järkeäkään) ole käydä aina kampaajalla hiuksia värjäämässä. Itselläni on ollut mustat hiukset nyt ties jo kuinka kauan, kertaakaan en ole kampaajalla käynyt niitä värjäämässä mustan takia, vaan shokkiväriä laittamassa (sekin kyllä hoituu kotona). Joten siis, rahaa värjäämiseen menee noin 10e/kk.

    Ja aloittajalle: mikäli et ole varma minkä väriset hiukset haluat/sinulle sopisi, suosittelen, että blondaat ensin, siitä on paljon helpompi siirtyä mustaan, kuin mustasta blondeihin :)

    Äänestä

Tossa iässä mulla oli punasia raitoja tukassa. Kaikki sano niitä ketsuppiraidoiks mut oli ne sillon mukamas hienot. Jälkikäteen ajatellen ne oli aika pöhköt mut sillon tykkäsin niist kauheesti.

Noin nuoren ei kannata värjätä koko tukkaansa, ei ainakaan kampaajan myrkyillä. Että ennemmin vähän sävyä tai raitoja tai jotain semmosta niin on vielä päänahka kunnossa ja tukka päässä vanhemmalla iällä.

Ja muista, että blondaaminen vaurioittaa hiusta todella pahasti, siitä tukka toipuu vaan kasvattamalla huonot pois.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiuxset:3 kirjoitti:

elikkästä meen 5 luokalle ja tahtoisin uuta väriä mun hiuksiin mutta kun en ossaa päättää tahtoisin mustat huikset muttaa... en usko että ne sopii mulle :P mulla itelläni on vaaleen ruskeet hiukset ja olen myös himmonut vaaleita hiuksia :3 joten helppiä ja nopee kiittii :33


ei negativisii kommii kiitti :3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu