mikä 22 pistooli olisi hyvä
pistooli
jade
71051
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
paakahtava. heh heh heh heeeeee hoooooo
Vakavasti sanoen mihin tarkoitukseen yms.
kyllä jos tollasen Ruger MK512 (Mark II) pistoolin vaan kehtaat ostaa ni saat kyllä sellasen vehkeen et voin sanoo kovin paljoa valehtelematta että siinä on yks mailman parhaita sarjavalmisteisia .22:ia.
Hinta on uutela n. 450 - 500 euroa.
Edellinen kirjoittaja on oikeassa.Totean asian yli kymmenen vuoden kokemuksella rugerista.
laukaus määrä? Se on kuitenkin oleellisenpi kuin kokemusvuodet. En yritä väittää, että Ruger olisi huono, on minullakin tuossa kaapissa Mark I (valmistettu vuonna 1964) ja hyvin toimii. Edellinen omistaja on kyllä sitä pitänyt kuin kukkaa kämmenellä ja laukauksia ei ole niin kauheasti kertynyt. Eli kymmeneen vuoteen voi mahtua 1 000 tai yhtä hyvin 1 000 000 laukausta. Rugerkin tekee kyllä häiriöitä kun käyttää väärää patruunaa, ihan niin kuin mikä tahansa .22 pistooli.
Vaikka baikal margo?
halpa ainakin, ja kuulo puheelta ihan toimiva ja kohtalainen peli. itellä lähtee luvat huomenna poliisiasemalle hakuseen!
..niin kannattaa aina ostaa hyvää ja laatua vaikka se maksaaki enemmän. Oon huomannu, että ku joskus tulee ostetua halpaa, niin yleensä se osottautuu paskaks.. Kyllä nuo Rugerit, Browningit, Hämmerlit jne on aina varmoja kauppoja joita harvoin katuu, toisin ku monet halvat "pirkkapyssyt"!
ruger on yksi suosituimmasta, ja kokemuksesta voin sanoa, että ei ole mitään moitittavaa