Shoppailu Barcelonassa

barcamatkaaja

Barcassa käyneet, osaisitteko suositella paikkoja shoppailulle? Ostoskatua suurimpiin perus vaateliikkeisiin, ei mitään merkkivaatteita kuitenkaan, sekä pienempiä paikallisia putiikkeja?

1

661

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adhahsazhs

      Portal de l'Angelilla on lyhyellä välillä edustettuina kaikki barcelonan yleisimmät vaatekaupat. Lähtee Katalonia-aukion kakkoiskulmasta, eli täältä:
      https://maps.google.fi/maps?hl=fi&ll=41.386783,2.171645&spn=0.002185,0.005284&t=m&z=18&layer=c&cbll=41.387036,2.171344&panoid=gkS9vx6Kw7QWcB1Z0_YrPg&cbp=12,142.07,,0,7.13
      Tämän päästä alkaa/jatkuu Barri Gotic, jossa sitten niitä paikallisia putiikkeja.


      Jos haluaa enemmän ja kalliimpia kauppoja, niin tasan Katalonia-aukion toiselta puolelta (periaatteessa samaa katua kuin Portal de l'Angel) alkaa Passeig de Gracia, joka nimensä mukaisesti jatkuu aina Graciaan asti ja sisältää Barcelonan kalleimmat muotiliikkeet. Myös samat liikkeet uudestaan kuin ylempänä mainitulla kadulla.

      Myös La Ramblan päästä luoteeseen lähtevällä Carrer de Pelailla on paljon vaatekauppoja, mutta paljon samoja vaateketjuja edelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1063
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1040
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      725
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      61
      596
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe