Missä päin Lontoota saisi vatsansa täyteen suht edullisesti?
Edullisia ruokapaikkoja Lontoossa?
4
402
Vastaukset
- Nälkä aina lontoossa
Hyvä kysymys, minä kaipaan myös tietoa samaan asiaan. Onkohan Camdenis mitään todella edullisia Buffetruokaloita? Camdenissa kun kiertää niin kaikki pikaruokalan myyjät tyrkyttää pieniä maistiaisia, onko niistä mikään oiken hyvä ruokapaikka?
- Ainanälkä
Kyllä on hyviä ruokakojuja Camdenissa ja muillakin markkinoilla. Brick Lanella syö myös edullisesti varsinkin Intialaista. Googlettamalla löydät kyllä edullisia paikkoja ja buffetteja. Fish&chipsejä saa yleensä 5 punnalla. West endin alueella on tietty kalliimpaa...
- Cheap eats
http://www.timeout.com/london/food-drink/best-cheap-eats-in-london-the-full-list
http://golondon.about.com/od/eatingdrinking/tp/EatUnderFiver.htm
Lisää löytyy haulla: Cheap Eats London - jippuli1
jos laatua ei kaipaa;
weathespoon ketjun pubit,
chinatownin buffee mestat, Kings roadin vietnamilaiset paikat..
kannattaa myös tutkia online tarjouksia, monessa pizzerioissa on 2 yhden hinnalla, myvouchercodes.co.uk (tai googlaa my vouchercodes ) tai timeout offers
camdenissa kannattaa käydä iltasaikaan / sulkemisaikaan jolloin niitä ruokabokseja saa noin puoleen hintaan, mielestäni normaalihintaisina eivät ole hintansa väärti (saat siis lähinnä riisiä 4-6 punnalla, en muista hintaa tarkkaan koska en ole niitä syönyt vuosiin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi892554SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139